Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a jelenlegi,...

Mi a különbség a jelenlegi, illetve 20-30 évvel ezelőtti oktatási rendszerben?

Figyelt kérdés
minden érdekelne, legfőképp a diákok változása, és annak okai.köszi
2012. nov. 11. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdésed, mert először az oktatási rendszerre kérdezel rá, aztán arra, hogy a diákok hogyan változtak. A kettő ég és föld.

Főleg ha utóbbira vagy kíváncsi, egy könyvtárat ajánlok, ugyanis erről a témáról könyveket írtak már. Senki nem fog itt neked mindent leírni.

2012. nov. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
oktatási rendszerbe beletartoznak éppugy a diákok, mint a tanítás, vagy bármi más.
2012. nov. 11. 18:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Oktatási rendszerbe ezek tartoznak: milyen iskolatípusok vannak, mik továbbtanulás feltétele, milyen megmérettetések vannak, hogy képzik ki a tanárokat, mi az oktatás alapvető egységei (iskola, tagozat, osztály), mi alapján választják ki, hogy a diákok hol tanulhatnak, mely osztályba keülnek, mennyi helyet biztosítanak a felsőoktatásban stb.


Az oktatási rendszer az, amit a törvény szabályoz. Ebbe nem tartozik bele, hogy a diák szereti az órát, vagy sem.

2012. nov. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
diák kötelezettségei, jogai...
2012. nov. 11. 18:57
 5/5 anonim ***** válasza:
70%

Valószínűleg nem tudok érdemi választ adni a kérdésedre, de leírom, amit idősebbektől hallottam, ha van benne téves infó, azt majd kijavítja, aki tudja.

-Régen volt felvételi. Nem csak egyes szakokra, hanem mindenhova. (Megjegyzem, azért ez ma sem lenne egy utolsó dolog, ki lehetne rostálni azokat, akik nem valók felsőoktatásba, ma ugyanis néhol egy rendőrkutya iq-szintjével is lehet diplomát kapni.) A felvételin persze a párttagok csemetéi kaptak némi hátszelet.

-Régen "divat" volt műszaki karra járni. Nem is lehetett arról hallani, hogy "mert mennyi hülye bölcsész van ebben az országban..." Bár az is igaz, hogy akkor a kötelező foglalkoztatás miatt mindenkinek volt munkája, akkor is, ha éppen csak írni-olvasni tudott, ilyen körülmények között pedig bármilyen diplomával nagyon jól lehetett boldogulni, sőt, néhány évtizeddel ezelőtt még az érettségi is nagy kincs volt. Visszatérve a műszaki szakokra: bár a BME-n az első(!) elbukott vizsga után kivágták a hallgatót, mégis egyesek visszaemlékezése szerint könnyebb volt maga a tananyag és könnyebbek voltak a vizsgák (bár ezt olyasvalakitől hallottam, aki még a '60-as években járt a Műegyetemre.)

-Sokkal szigorúbb és fegyelmezettebb volt a felsőoktatás. Akit kártyázáson/beszélgetésen/evésen kaptak előadás alatt, az magára vethetett...


Saját véleményem a diákok változásáról: sztem a lány hallgatók kb. fele nem a diplomáért jár főiskolára, hanem dugni. Én közgázra járok, nálunk sok lány van. De volt már olyan, hogy szünetben mentem a folyosón, és az egyik csaj smárolt egy fiúval, amikor mentem visszafelé, akkor meg már egy másik fiú karjában volt... Na ilyen szerintem nem volt régen, ez a mai köhömmm, laza erkölcsű csajok hozománya. Meg ma mindenkinek a bulizáson jár az esze, a tanulás csak sokadlagos szempont (tisztelet a kivételnek). És persze a kinek van értékesebb órája/laptopja/kocsija rivalizálás is megjelent, aminek régen semmi értelme nem volt, mert az egyik családnak Trabantja volt, a másiknak Skodája, oszt' jónapot, de ettől egyik család gyermeke sem érezte magát különbnek. Az ok valószínűleg a média, reklámok, stb.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de ezek nagy részét tényekkel és adatokkal nem tudom alátámasztani, mert csak hallottam idősebbektől, ill. abból én következtettem.

2013. jan. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!