Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Később nagyon ráteszi a...

Később nagyon ráteszi a bélyeget az életemre és karrieremre az ha nem egy Corvinuson vagy BGF-en diplomázok hanem a Wekerle S. Üzleti Főiskolán vagy a ZSKF-en, Tomori Pál Főiskolán?

Figyelt kérdés
Nagyon megkülönböztetik a munkáltatók a főiskolákat? Ha igen akkor egyáltalán minek vannak ezek? Munka mellett akarok diplomázni de nem merek egy gyengébbe jelentkezni nem azért fizetek ki 3-4 év alatt milliós összeget hogy utána semmit ne érjen munkáltató szemében.
2012. nov. 11. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Nem.
2012. nov. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Persze, hogy különbséget tesznek főiskolák között. Nem mindenhol ugyanaz a képzési szint, ezáltal a szaktudás is gyengébb. Miért vannak ezek? Mert sok a gazdag anyuka, apuka aki mindenáron diplomást akar csinálni a hülye gyerekéből.
2012. nov. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor nem nagyon éri meg a gyengébb fősulit választani? Pénzben se mindegy ahogy néztem képzéseket, akár 50.000 is lehet az eltérés félévente. Na és az se mindegy hogy 6 vagy 9 félév.
2012. nov. 11. 22:27
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem éri meg. Dolgoztam munkaközvetítőnél, sokszor volt, hogy a cégek leadták, hogy melyik iskolában végzettek közül küldjünk embert.

(Nem véletlen, hogy a gyenge főiskolákat bárki elvégzi, a nehezekből meg potyognak ki a jó képességű emberek is)

2012. nov. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az ilyen tömegesen tanult szakmákból lényeges, hogy melyikiskolából kaptad a diplomát, hisz néha még az is nehezen tud elhelyezkedni, aki jó suliból jött. Persze biztos vannak olyanok is, akik zskf diplomával is könnyen elhelyezkednek
2012. nov. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

ZSKF az olyan a gazdasági képzéseknél, mint a GDF az informatikában, régebben még álláshirdetéseknél is feltüntették, hogy innen nem várnak jelentkezőt, ma már csak megkönnyítik vele az önéletrajzok szelektálását. Én kb. 3 kategóriát állítanék fel ilyen szempontból:


1. BME, Corvinus, BGF

2. Vidéki egyetemek közgáz karai. A jobbakon van olyan jó a képzés, mint 1, csak a hallgatók átlagosan rosszabbak.

3. Kamufőiskolák (mint a felsoroltak), rossz hírű vidéki főiskolák.


Az 1-es kategóriával előnybe kerülsz az átlag jelentkezőhöz képest egy pályakezdőknek szóló állásnál, a 3-assal pedig jót röhögnek az elbírálók. Kivéve ha bedolgozod magad valahová a képzés alatt, azonban erre is a jobb intézményekből van több esélyed, mivel jóval több gyakornoki pozíció van meghirdetve.

2012. nov. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ez szakfüggő. A Corvinust az ország legjobb egyetemének mondják, ismerősöm odajár társadalomtudományi karra. Egyik szaktársa a BA-t a ZSKF-en csinálta, és jobb eredménnyel végzi a Corvinuson az MA-t, mint aki már a BA-t is ott csinálta, és az órán is tájékozottabb. Nyilván szorgalom kérdése is, de annyival nem rosszabb a többi suli se.

Mondjuk ez Társ. Tudományokon volt, a gazdasági karokat nem ismerem annyira.

2012. nov. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon sok olyan kollégával találkoztam, akik jónevű egyetemen végeztek, de a munkájuk csapnivaló volt. És sok olyan kollégával is, akik sima érettségivel sokkal jobban odarakták magukat és minőségi munkát végeztek. Normális munkáltató nem a papírt nézi, hanem a tudást, tapasztalatot. ZSKF-et nagyon jó sulinak tartom egyébként.

Amelyik munkaadónak ilyen előítéletei vannak az magára vessen.

2013. febr. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
44%
Én munka mellett kezdtem el a diplomámat megszerezni a Wekerlén, és nem bántam meg. Sőt! Azóta munkahelyet váltottam, és elmondhatom, hogy a munkaadó egyáltalán nem kifogásolta, hogy nem corvinusos diplomám lesz. A magánfőiskoláknak is megvannak a maguk előnyei. Pl a Wekerle nagyon gyakorlatorientált, és mivel nem több százan végeznek egy-egy évfolyamon, ezért sokkal jobban oda tudnak figyelni a hallgatókra. Nekem bejött.
2013. febr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A diploma (hogy hol szerezted) CSAK a pályakezdőknél számít, a továbbiakban senkit sem érdekel, csak a szakmai tapasztalat. De ha elég 'ócsó' vagy, felvesznek egy multihoz, ahol megszerezheted ezt a tapasztalatot.
2013. júl. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!