Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mely esetben, esetekben...

Mely esetben, esetekben fizeti vissza majd az állam a tandíjat azon költségtérítéses tanulóknak, akik olyan szakokra mennek a 2013/14-es tanévtől, melyekből csak a kölcségtérítéses változat fog létezni ( gazdaság, jog)?

Figyelt kérdés

2012. nov. 17. 09:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért fizetné vissza?
2012. nov. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Semelyikben. Ugyanis mindig is voltak költségtérítéses hallgatók, azt viszont elég nehéz bizonyítani, hogy ha államin is meghírdették volna a szkot, akkor fel is vették volna oda az illetőt.
2012. nov. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem a kérdést, ha valamiből csak fizetős van, akkor miét állná az állam a tandíjat? Az akkor már államilag támogatott lenne! Pont azért vezették be e fizetősöket, mert nincs pénz a támogatásukra.
2012. nov. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Feltehetően, akik majd a közszférában helyezkednek el.
2012. nov. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Gazdasági, jogi szakon nincs KÖLCSÉG... (Itt tartunk?)
2012. nov. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Miért fizetné vissza? Pont azért tette csak Költségessé, mert nem kell belőlük annyi. Ha visszatérítené, akkor ennyi erővel indíthatná államin is őket.
2012. nov. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ELVILEG majd azoknak, akik a közszférában fognak elhelyezkedni. De hogy ennek mik a feltételei, és hogy van-e már rá konkrét jogszabály, törvény, azt nem tudom.
2012. nov. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És valaki tudja, hogy az egyetem után közférában elhelyezkedőknek milyen feltételeket kell majd teljesíteniük ahhoz, hogy megtérítsék a tandíjukat?
2012. nov. 21. 17:33
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm az eddigi, nem lenéző hozzászólásokat. :)
2012. nov. 21. 17:33
 10/13 anonim ***** válasza:

"És valaki tudja, hogy az egyetem után közférában elhelyezkedőknek milyen feltételeket kell majd teljesíteniük ahhoz, hogy megtérítsék a tandíjukat?"


- Nem, ezt senki nem tudja, mert csak egy felvetés volt.


ÉS nem a tandíjat fizetnék vissza, hanem a diákhitelt.

2012. nov. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!