Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Szent...

Mi a véleményetek a Szent László Gimnáziumról (Budapest, X. kerület)?

Figyelt kérdés
Kitűnő tanuló vagyok, természettudományokat szeretnék tanulni.Eredetileg a váci Boronkay György Szakközépiskola és Gimnáziumba készültem,de Budapestre fogunk költözni,ezért itteni sulit kell választanom.A Fazekasba tudtommal nehéz bejutni, és nagyon kemény suli, tehát más sulit kell keresnünk. Jó suli a Szent László? Színvonalas? Felvetéli előkészítőkről információk,stb... 7.-es vagyok mellesleg.

#középiskola #gimnázium #Szent László Gimnázium Budapest
2012. nov. 17. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is kitűnő vagyok, most vagyok 8-os, és a Szent Lászlót célzom meg. Nagyon színvonalas, voltam bent nyílt napon, baromira tetszett :DD Nincsenek bunkó emberek, és az egész olyan "családias".

Felvételi előkészítőt eddig indított, ebben az évben nem. De lehet, h jövőre fog.

80%-osra kell írni a felvételit minimum, tehát a 40 pontot a matekból és magyarból egyaránt ajánlott elérni. (A hozott pontjaid magyarból és matekból, a biosz-kémián 25-25 pontosak lehetnek max.)

A Szent Lászlóba bekerülő tanulók tanulmányi átlaga 4,5. A Lászlós diákok átlaga pedig 4. De, ki tudja, attól még, hogy általános iskolában valaki kitűnő, nem biztos, hogy a gimnáziumban is az marad...

Van egy matekverseny, amire, ha jelentkezel (neked jövőre :), és benne vagy az első 5,6-ban (a mezőny erősségétől függően), akkor nem számítják be a matek felvidet. Úgy értékelik, mintha 50, azaz maximális pontszámra írtad volna meg.

Nyomtasd ki a tavalyi és azelőtti felvételis feladatsorokat, és mérd fel, hogy te mit tudnál. (Persze, nem fogsz tudni mindent, mivel csak 7-es vagy :)

Ajánlom, h nézd meg a Szent László honlapján a biosz-kémia szóbelit :)


Sok szerencsét! ;D

2012. nov. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. nov. 20. 17:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a véleményem róla, hogy életem talán legjobb döntése volt ide jelentkezni, az pedig a sors legszebb ajándéka, hogy fel is vettek. :)

Szerintem nem olyan nehéz bekerülni, viszont bennmaradni annál nehezebb, legalábbis az olasz tagozattal ez a helyzet.

2012. dec. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
en is kituno voltam vegig altalanosban,es most laszlos vagyok :D jo nagyon,csak tanulni kell.. itt nem konnyu kitunonek lenni
2013. jan. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Réka.^^ válasza:
Budapest egyik legjobb iskolája. Bátran ajánlom.! Habár én infós vagyok, de a nyelv-óráink a biosz-kémiásokkal van együtt, és Ők nagyon szeretik.! :)
2013. jan. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!