Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemeken költségtérítős...

Egyetemeken költségtérítős helyeken, ha eléri valaki a felvételhez szükséges ponthatárt, akkor automatikusan felvételt nyer, vagy nem?

Figyelt kérdés
Nem találtam erről semmit a neten.

2012. nov. 24. 12:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Jelentkezést leadjátok februárban de az érettségi bizonyítványt utólag érettségi után újra el kell küldeni, és utána van a pontszámítás.
2012. nov. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ha viszont arra gondolsz, hogy a jelentkezettekből 200 főnél meghúzzák a határt és a 200. ember pontja lesz a legalsó határ, akkor viszont utólag határozzák meg a pontokat. Nem világos.
2012. nov. 25. 16:48
 13/19 A kérdező kommentje:
Értem, szóval úgy van, ahogy az utolsó komiban leírtam.
2012. nov. 25. 16:49
 14/19 anonim ***** válasza:
Igen
2012. nov. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Kezdjük elölről:

februárban jelentkeznek az emberek a felsőoktatásba, ekkorra már lehet tudni hogy hova maximum hány ember fog beférni. Utána érettségi, aminek a végén kiderül kinek hány pontja van.

Innentől jön a bonyolultabb része:

Ezeket az adatokat (pontszámok és jelentkezési hely) beviszik egy gépbe. Ez a gép aztán kiszámolja hogy hova mennyi legyen a ponthatár hogy mindenhova maximum annyi embert vegyenek fel mint amennyi hely meg lett hirdetve.

Ez a számolás elég bonyolult, figyelembe veszi a jelentkezők különböző módon számolt pontjait (hogy a lehető legtöbb legyen), hogy hova hány hely van, ebből mennyi támogatott, hogy ki hányadik helyen jelölte be a sulit, satöbbi...

A lényeg: aki elérte a ponthatárt, bent van, aki nem nem.

2012. nov. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

De akkor ennek értelmében azokon a szakokon, ahol megszűnik az államilag támogatott képzés, a költségtérítős helyeken egekbe fognak szökni a ponthatárok, mert mindenki oda fog jelentkezni azok közül akik államilag támogatottra mentek volna, ha lett volna, nem?

Egy rokonom aki egyetemre jár azt mondta, hogy felesleges 450-460 pontokat összekínlódni, mert ahová megyek már nincs államilag támogatott hely. De ezt honnan tudja, ha utólag számolják ki a pontok határait??

2012. nov. 25. 17:00
 17/19 anonim ***** válasza:

Onnan, hogy azt hirdetnek csak meg. Olvasgasd a felvi.hu-t.

Általában mindenki az állami helyre akar bekerülni.

2012. nov. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Rosszul értelmezted. Azt én is tudom, hogy nincs államilag támogatott hely, de a kérdés az, hogy azt honnan tudja, hogy felesleges 450-460 pontokat összekínlódni? Mi van ha egy csomóan jelentkeznek költségtérítős helyekre ennyi pontokkal?
2012. nov. 25. 17:05
 19/19 anonim ***** válasza:
Ja ez senki nem tudhatja. Mondjuk azért nem ilyen egyszerű, hogy akkor oké fizetősre jelentkezek, baromi sok család nem engedhet meg 200.000 Ft tandíjat félévente. Így összességében elmondható, hogy nincs nagy harc érte.
2012. nov. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!