Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha középiskolába 4 évig...

Ha középiskolába 4 évig tanulok latint, akkor az ad valamilyen tantárgyak alól felmentést orvosin, gyógyszerészetin? Vagy csak annyiban segít, hogy van egy alapom?

Figyelt kérdés

2012. nov. 26. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, az biztosan az egyetemen derül ki, de tudtommal olyan súlyos latin stúdiumokat nem kell ott sem folytatni, szóval lehet, hogy egy vizsgával kiválthatod.
2012. nov. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bensdorp ***** válasza:
70%
SOTÉ-n nem kell majd az alapórára járnod, csak az orvosi terminológiából kell levizsgáznod, amihez már csak szókincsbővítés kell, nyelvtani tudás nem.
2012. nov. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
szóval akkor megéri vele szenvedni gimiben...
2012. nov. 28. 08:10
 4/10 bensdorp ***** válasza:
Hát nem feltétlenül. Gimiben 4 év, egyetemen csak 1, és jelentősen kevesebb az anyag is, célirányos. Az viszont igaz, hogy az egyetemen minden óra, amit meg tudsz spórolni, hatalmas kincs. És a tudásod is biztosabb lesz, ha nem futtában tanulod a többi tárgy mellett, hanem gimiben nyugisan. Én azt mondom, ha szereted a nyelveket, vagy a világkulturális tudásodat szeretnéd gyarapítani, járj el még most latinra. De általában kifizetődőbb most a kémia-biológia-angolra koncentrálnod, az ezekbe fektetett idő többet ér majd.
2012. nov. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
de megéri, hidd el nekem, megéri :D Felvettem a latint, mert ugye 2 kredit, meg biztos hűdesokat fog segíteni, aztán a nagy... Anatómiában egyedül a NOM és GEN alakokat használjuk, az összes többi felesleges. Legalábbis egyelőre mindenképp. Viszont azért 2 kredit:) És elsőben nincs nagy választási lehetőséged a nem kötelező tárgyakat illetően. Szóval tanuld a latint, ha van időd, aztán csinálsz belőle egy középszintű érettségit/esetleg majd az egyetemen írsz egy dolgozatot, és ha jó lesz, akkor nem kell bejárnod, viszont megvan a kredit. SOTE-n (azt hiszem) 2 latin tanár van. A miénk rettenetes, utálok órára járni, nincs időm és kedvem latint tanulni. Az elején még elment, mert láttam az értelmét, de most már olyanokat veszünk, hogy recept-és diagnózisírás latinul (tiszta latin, nem a magyarral kevert változat). Jelen helyzetemben ennek még nem látom értelmét, így nincs kedvem elcseszni az időmet vele, amikor értelmesebb tantárgyakra sincs elég időm rendesen felkészülni. Ja, igen, a másik tanárt is szidják, mint a bokrot, pedig állítólag a miénknél még normálisabb. This is latin education in SOTE :D
2012. nov. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A PLUR NOM és GEN alakok kimaradtak, természetesen azokat is használjuk az anatban:)
2012. nov. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 bensdorp ***** válasza:
Gyógyszerészkaron a latin kötelező, orvosoknál már nem (a SOTÉ-n legalábbis). És több tanár van, mint kettő... Én egy igen jó latintanárnál tanultam (aki egyébként gimnáziumi latin-görög tanár), és szerettem a latint. Ehhez persze az kell, hogy általában is szeresd a nyelveket.
2012. nov. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
középsuliban még én is szerettem a latint :) De akkor még nem volt ilyen feszített a tempó, és nagyon jó tanárom volt. Mondjuk a mostani tanárnő saját maga bevallja, hogy úgy érzi, az egész félév alatt nem igazán sikerült neki echte tudást átadni nekünk, mivel kevés az idő. Szerintem mindenképpen most tanuld a latint, kedves kérdező :)
2012. dec. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm!!:))) Akkor nem hagyom abba...már úgyis csak 1,5 évem van:)
2012. dec. 2. 17:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Érettségizz le belőle
2016. máj. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!