Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 17. kerületi általános iskolák...

17. kerületi általános iskolákról pozitív és negatív vélemények?

Figyelt kérdés

1 év múlva lesz esedékes az iskolaválasztás számunkra, de szeretnék már most tájékozódni.

Szeretném, ha kéttannyelvű iskolába írathatnám a gyermekem, de sok rosszat hallottam arról az iskoláról, ami a 17. kerületben így üzemel.

Tanul zongorázni, így esetleg zeneiskola is szóba jöhet...

De egyelőre még mindenre nyitottak vagyunk.

Legközelebb a Kép utca-i iskola lenne...

Kérlek írjatok véleményeket az iskolákról, tanárokról. Mennyire terhelik le a gyerekeket hétvégi programokkal, mennyire következetes a számonkérés stb.

Köszönöm szépen!



#általános iskola #Zrínyi Miklós #Kőrösi Csoma Sándor #Újlak #akacvirag #Kép Utcai Általános Iskola #Laborcz Ferenc Általános Iskola #Diadal út #Gregor Ferenc
2012. nov. 27. 10:01
 1/7 klopusz ***** válasza:

Szia!


Kerületiként én is hallottam hideget-meleget mindegyik suliról. Az unokatesók a Kép utcába járnak/jártak, ott is vegyes volt a dolog. A legnagyobb osztályfőnöke csak szidta a gyereket, de fel sem merült benne, hogy esetleg dislexiás/disgáriás (egyébként az). A középső jó tanuló volt, gond nélkül vették fel egy felső kategóriás gimibe. A legkisebb most negyedikes, elvan. Nekem a Kép utcában az nem tetszik, hogy sok kis épületre van tagolva és ebédelni az utca másik végébe kell menni, ami hóban-fagyban a kis elsősöknek nem lehet nagy élmény, plusz maga az ötözködés is elvesz sok időt.

Az enyémek az Újlakba jártak/járnak, de nem a kéttannyelvű osztályba, hanem az emelt angolosba. A nagylánynál minden rendben volt, ő is simán ment tovább gimibe oda, ahova amúgy is szeretett volna (nem kerületi gimi). A kisebbik most hatodikos, a fiam másodikos. Vannak persze gondok néhány tanárral illetve tanítási módszerrel, de szerintem alapvetően rendben mennek a dolgok.

Én azt tanácsolom, hogy tavasszal ülj be a nyílt napon néhány órára és inkább tanító nénit válasszál, mint tagozatot. Van olyan alsós tanító, akihez akkor sem adtam volna a gyerekeimet, ha vagyonokat fizettek volna... Ha gondolod, megnézem kik lesznek jövőre elsős tanítók és megírom róluk a személyes véleményemet.


Szép napot!

2012. nov. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

szia, köszi a választ.

2014. szeptemberétől megy iskolába, csak úgy gondoltam, hogy én már most elmegyek majd nyílt napra és elkezdek véleményeket gyűjteni. :)

Szóval örülnék a személyes véleményednek, de csak a 2014. szeptemberi elsős tanítónénikről!

2012. nov. 27. 12:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Kőrösi tetszene neki ha zongorás, bár nagyon épül le... A színvonal egész jó, ezt úgy értem, hogy minden évben van a 8. Évfolyamban több gyerek is aki tehetséggondozó iskolába megy, de mindig van szakmunkás is, szoval ha akar a gyerek itt sokat tud tanulni;) De a zenetagozat tapasztalat szerint nagyon jó zeneileg sokat kihoznak a gyerekből ez személyes tapasztalat. Újlakról már hallottam olyat, hogy 8.ban kinézik az embert ha gimnáziumba megy, nem sima szakképzőbe... A mostani 4.-es tanítónénik az átlaghoz képest egész jók;) remélem tudtam segíteni!
2013. júl. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és a tanáros az a kőrösire vonatkozik:D
2013. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 brunyiella válasza:
Ha zenei, akkor a ligeti Gregor, és jó még a Zrínyi, odajár a fiam és nagyon jól érzi magát.
2014. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az Újlak kéttannyelvű osztályába mentünk végül.

Az udvar leamortizált állapota elkeserítő szerintem, de szerencsére a gyermeknek tetszik az iskola és a tanító nénik is.

2014. nov. 19. 19:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem iskolát kell választani, hanem tanítót.
2019. márc. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!