Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimi vagy szakközép?!

Gimi vagy szakközép?!

Figyelt kérdés

nemtom mi akarok lenni...:s

2 nyelvet szeretnék tanulni. (angol, német)



2012. nov. 29. 22:53
 1/6 anonim válasza:
Én szakközépiskolába jártam, és nem bántam meg.Közgazdasági szakközép után egyetemre mentem és tanár lettem. Tehát onnan is lehet tovább lépni. Szerintem, ha van valami ami kicsit is érdekel, akkor keress egy szakközépiskolát! Vannak olyanok, ahol van lehetőség két nyelv tanulására.
2012. nov. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ mit szeretnél jobban. Ha középiskola után tovább akarsz tanulni egyetemen, akkor inkább gimi, ha nem akkor szakközép.


Bár ma már boldogat, boldogtalant felvesznek a felsőoktatásba.


Alapvetően semmit nem tudunk rólad, így ennél többet nem tudok segíteni.

2012. nov. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

elképzelésem sincs mi akarok lenni, semmi ötlet. igazán semmisem érdekel nagyon, annyi h külföldön szeretnék elhelyezkedni. továbbtanulni mindenképpen szeretnék. tényleg fogalmam sincs mi legyek, orvos meg ilyen eladó tuti nem akarok lenni. :|

jegyeim viszonylag jók.

2012. nov. 29. 23:10
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Második hülyeséget ír...

Például mérnöki szakokon előnyben vannak a szakközepesek. Legalább nem úgy néznek a szakrajzra, mint borjú az új kapura. Egy erős szakközép többet ér, mint a gimi. A bejutást sem értem, miért emlegeti. Bejutni valóban könnyű, de bent is kell maradni...

2012. nov. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is így indultam neki, mint te, nem tudtam mi is akarok lenni. Aztán egy közgazdasági szakközépbe jártam 4 évig. Matek elég döcögősen ment, 2-es 3-as voltam belőle, de az érettségim 77% lett végül. :) Bárhogy is nézem a dolgokat, eleinte nem nagyon voltam tisztába, mi is az a közgáz. Viszont a suli végére annyi mindent megtanultam, hogy az hihetetlen, pedig úgy indultam, hogy nem nagyon tudtam, miről lesz szó. Mikor bejött rögtön a gazdasági környezetünk 9.-be meg is szerettem a tárgyat. Erre épült a későbbi közgáz (elméleti gazdaságtan) és az üzleti gazdaságtan. Nem is tanultam olyan sokat belőlük, főleg közgázból, a dolgokat nagyon könnyen felfogtam. Üzletiből azért többször elővehettem volna a könyveim... mondjuk idővel sok mindenre rájön az ember, mivel ott volt pár dolog ami nem teljesen volt számomra akkor még világos. A tanáraim viszont országszerte elismertek voltak, szinte mindig ott voltunk az országoson közgázból, sok helyezést elérő tanuló volt. Nem is volt olyan rossz, a negatív dolgok ellenére sem. Viszont támogatottra bejutni közgázból... elég nehéz. Nyelvek viszont fontosak, akárhova is mész.
2012. nov. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2012. nov. 30. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!