Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közvélemény kutatás! Mi a...

Közvélemény kutatás! Mi a véleményetek a magyar oktatási rendszerről? Gondolok itt arra hogy: főiskolák színvonala, középiskolák, gimik. Felsőoktatási törvények stb.

Figyelt kérdés
Ha újrakezdenétek tanulmányaitokat, akkor ugyan azt végeznétek, vagy valami mást tanulnátok?
2012. dec. 2. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak annyi problémám van vele, hogy most szeptemberben szóltak hogy kötelező az emelt, ami kicsit szívás azoknak akiket például a tanáruk nem méltóztat felkészíteni... legalább akkor négy éve szóltak volna hogy másik iskolába mehessek. Tehát most nekem és szinte az egész 4. évfolyamnak az iskolában egy évet halasztania kell, ha egyetemre is szeretne menni.

Ejj ez a Rózsi néni nem jól gondolkozik..

2012. dec. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Röden összefoglalva: egy szar. Bővebben összefoglalva: úgy szar, ahogy van.


A középiskolai rendszer nem tudom, hol ennyire elmaradott még Európában, tanítják a sok hülyeséget, ami senkit nem érdekel, de még azt is rosszul, ahelyett, hogy pl. lehetne választani, mit jobb helyeken manapság. A mindennapos testnevelés viszont, az aztán nyomva van, közben meg semmi értelme annak sem a világon, csak elveszi az ember kedvét az egésztől. A felsőoktatás egy fokkal azért jobb, bár azt is csak rontani próbálják, a szegedi egyetemtől ugye most vettek el támogatást, így kiderült, hogy "hoppá, nem lehet majd vizsgázni a megszokott ideig, helyette téli szünet lesz, bocsi". Nem biztos, hogy újrakezdeném, mert így jó eredménnyel érettségiztem, és sikerült bejutnom arra az egyetemre, ahova szerettem volna, de ha választhatnék, inkább valamelyik nyugati országban csináltam volna az egészet.

2012. dec. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kevés helyen tanítanak meg gondolkodni. (Komolyan sírva fakadok itt néhány kérdésen...) Túlságosan le vannak építve a természettudományos tárgyak.

Túl sok idiótát vesznek fel a felsőoktatásba, azaz vmi nem stimmel a felvételi rendszerrel sem.

2012. dec. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik vagyok. Ja és persze a felsőoktatásban nincs elég pénz sem a kutatásokra, sem az eszközökre.
2012. dec. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó már fűtésre sincs pénz nem hogy kutatásra.
2012. dec. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy nem értem, miért mondják, hogy a tudományos tárgyak vannak leépítve, a művészetek sincsenek jobb helyzetben. Egy magyarórán mit csinálnak? Lenyomják UGYANAZT, mint 40 éve, az alapvető, érdekes dolgokat sem tantíják meg, a gondolkodást meg hagyjuk, miből áll egy verselemzés most? A tanár elmondja, mit jelent ("ÉS AZ ÚGY VAN!"), a gyerek bemagolja, a tanár megkérdezi, aztán kész. De az, hogy egy értelmes szöveget meg tudjanak írni, például az érettségire egy érvelést, na, azt nem tanítják meg, pedig igenis meg lehet azt is tanulni...
2012. dec. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"a művészetek sincsenek jobb helyzetben. "

Még mindig kevésbé szar, ha az ember nem tud felsorolni 15 rót mint ha fingja sincs arról, hogy készül a gyerek.

2012. dec. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
15 írót*
2012. dec. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az is szép például, hogy egy füstjelző sem működik az iskolában (vagy csak nincs bekapcsolva), és ez miatt a diákok korlátlanul cigizhetnek az osztályteremben. Mi van akkor ha tényleg tűz lesz? Azt sem jelzi ki az a szar?

Egyébként igaza van az előttem szólóknak, a magyarórák unalmasak, mert csak a tanár magyaráz, semmi érdekeset nem tanít, ugyanaz van írva a füzetembe mint édesanyáméba, ami már van vagy 30 éve, a tesin akrobatikát tanulunk, ahelyett hogy valóban a testünket mozgatnánk, 5 centi széles kis gerendákon kell bukfencezni, aminek eredményeképpen bármikor kitörhet a nyakam, amilyen ügyes szoktam lenni. Sokkal jobban örülök az olyan tesinek amin egész órán futunk, mert addig is stabilan van a nyakam.

Nekem a másik problémám még hogy az összes kis ribanc 9.es lány úgy jár-kel az iskolában mintha divatbemutatón lenne, 20 centis csizmákkal. Nekem ez sok, egyenruha kéne vagy tudoménmi, de ez nagyon zavaró, amikor mész fel a lépcsőn és belátsz a csaj szoknyája alá...

2012. dec. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"'a művészetek sincsenek jobb helyzetben. '

Még mindig kevésbé szar, ha az ember nem tud felsorolni 15 rót mint ha fingja sincs arról, hogy készül a gyerek."


Igen, de éppen ezért kellene, hogy lehessen választani, ki melyik tárgyakat szeretné jobban tanulni. Hogy akit nem érdekel az irodalom vagy a nyelv, annak nem kellene végigszenvedni ezeket, akiket viszont igen, azoknak legyen rá lehetőségük. Ugyanez van a tudományokkal: ha valakit nem érdekel annyira a földrajz, akkor egy alaptudás megszerzése után miért nem fordíthatná másra az idejét?

2012. dec. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!