Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egyetemek kozt magyar nincs...

Egyetemek kozt magyar nincs az első 200-ban? Szerintetek ennyire rossz a felsooktatas vagy csak a kutatas hianyzik?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2010. szept. 9. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én sotés vagyok és mondták anno, hogy sajnos kutatásban olyan kevés, amit fel tudnak mutatni. egyszerűen nincs pénz és az igazán nagy koponyák mind külföldi egyetemeken dolgoznak. gólyatáborban beszélgettünk egy magyar kutatóval és elmondta, hogy ami idehaza időben, pénzben, technikában fél év, az odakinn 2-3 hónap. és ötlet, elképzelés mindenhol van, itthon is akad bőven, de nincs elég háttere ahhoz, hogy felvegye a versenyt külföldi kutatókkal. és bizony egy egyetemet a kutatómunkája alapján ítélnek meg. képzést tekintve pl a sote orvosképzése európaszerte elismert és az egyik legjobb, de ez nem elég, mert egy összehasonlításnál nem ezt nézik.
2010. szept. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvben egy egyetem teljesítményét sokmindenben lehetne mérni. Például lehetne követni az onnan kikerült hallgatókat, és mondjuk évente nézni hogy mennyit keresnek, vagy milyen magas szintű tudományos tevékenységeket folytatnak. Ez valószínű egy reális képet adna az egyetemen végzett munka minőségéről, de a gyakorlati kivitelezése szinte lehetetlen.

Ha megnézed a módszereket, akkor az egyetemek arra kaptak pontot, hogy hányféle dolgot oktatnak, mekkora a hallgatói létszám és milyen erős a kutatás. Ez uróbbit a méret és a specializáltság függvényében adták ki.

Az ELTE esetében a hallgatói létszám nagyon magas, 30000 felett van. Viszonylag sokféle dolgot oktat, az orvosin kívül szinte minden van: bölcsészet, jog, informatika, természettudomány. Emiatt viszont magas tudományos eredménnyel lehetne magas értéket elérni. Azonban ahogy fentebb írták, erre Magyarországon nincs esély.


Az egy más kérdés, hogy az efféle összehasonlítások mennyire relevánsak. Ugye látjuk, hogy egy angol cég készítette a felmérést, és angol egyetemek kerültek az elejére. Nyilván lehet olyan pontozási rendszert kidolgozni, ahol nem ez lesz a helyzet.

2010. szept. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2010. szept. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Magyarországról szerintem csak a pénz hiányzik. Igen is vannak itt okos emberek.
2010. szept. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy Magyarorszagon nincsenek okos emberek. En meg a kutatas eredmenye moge is kerdojelet raktam... Nem tudom, hogy mit kell ezen a kerdesen megsertodni...
2010. szept. 9. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!