Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van nagyobb esélyem...

Miért van nagyobb esélyem bejutni egy gimnáziumba, ha azt elsőként jelölöm meg?

Figyelt kérdés
Valaki el tudná magyarázni nekem ezt az egész megjelölési sorrend dolgot? Mert azt még értem, hogy ha nem vesznek fel a elsőbe amit jelöltem, a másodikba meg felvesznek, akkor oda kell mennem, de teljesen nem világog, hogy gogy is van ez. Légyszíves segítsetek!

2012. dec. 14. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:

A sulik nem tudnak róla, hogy te hányadiknak jelölted be, mindegyik összeállít egy rangsort, azokból a diákokból, akik oda jelentkeztek, a pontjaik alapján.

Mondjuk te megjelöltél 3 gimit, A-t, B-t és C-t, ebben a sorrendben. 'A' 50 gyereket vesz fel, a rangsor alapján te 65. vagy, B is 50-et vesz fel, de itt 55. vagy, C 30-at, itt 15. vagy. Ha mindenki, aki előtted van a rangsorban, elsőnek jelölte meg 'A'-t, nem vesznek fel oda, ha B listáján, az első 50-ből van 5 olyan gyerek, aki B-t csak többediknek jelölte meg és felvették az általa elsőnek bejelöltbe, akkor felvesznek téged is, ha nem, mész C-be, ott benne vagy a keretbe, tehát tuti felvesznek.

Szóval úgy értve van nagyobb esélyed, hogy ha az elsőbe felvesznek, akkor tuti odamész, de a rangsorban csak a pontjaid (központi, szóbeli, jegyek vagy amit kérnek) számítanak, a felvételben pedig a rangsor és hogy előtted mennyien potyognak ki.

Nem tudom ez így mennyire érthető, könnyebb volt így egy példával elmagyarázni, de ha nem világos kérdezz nyugodtan. :)

2012. dec. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) és hogyha A-nak egy nagyon erős gimit jelölök meg, akkor kevesebb esélyem lesz bejutni a B-be mint azoknak, akik elsőként jelölték? Valamint ha felvesznek A-ba is, meg B-be is akkor választhatom a B-t, vagy köteles vagyok az A-ba menni?
2012. dec. 14. 21:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha mindháromba felvesznek akkor oda mész amit elôször jelöltél be.
2012. dec. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!