Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor jogon is lesz állami?

Most akkor jogon is lesz állami?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy most jogon is lesz államilag támogatott férőhely az országban? Mert ugye Orbán azt nyilatkozta, hogy ha elérünk egy bizonyos ponthatárt, akkor lehet ingyen tanulni. De akkor most mindenféle szakon?
2012. dec. 16. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:

És ezt te el is hiszed? Ne legyél már ennyire naiv. Ha úgy lenne szó szerint, ahogy mondta, hogy nem lesz keretszám, akkor mindenhová MINDENKIT fel kellene venni 240 pont felett. Hát ilyen nincs! Mégis hogy, ha nincs hozzá tanár, infrastruktúra?

Hogy jogon lesz-e állami hely, az majd kiderül, de abban ne is reménykedj, hogy ez olyan formában igaz, ahogy Orbán mondja.

2012. dec. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mégis ki mondta, hogy reménykedtem? Ne forgasd már ki a szavaimat, légyszíves... Egyáltalán nem vágyok arra hogy 240 pontos ponthatárok legyenek, hidd el nekem sem lenne jó, de már 11 éves korom óta ügyvédnek készülök és nem szeretnék azért vadgazdálkodási mérnöknek menni mert azt tudom ingyenesen elvégezni anélkül hogy adósággal kezdeném az életem... A kérdésem az volt, hogy jogász szakon lesz-e állami képzés, de azért köszönöm a választ!! ;))
2012. dec. 16. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Amit Orbán mondott ,az úgy ahogy van kivitelezhetetlen. Hogy lehetne már eltörölni a keretszámokat? Ha adott egy egyetem, ahol 300 diákot tudnak foglalkoztatni (ennyi a férőhely, ennyire van elég tanár stb), akkor nem tudnak akármennyi diákot felvenni, csak maximum 300-at. Ami már egy keretszám. Nem is értem már mit variálnak ennyit és miért 2 hónappal felvételi előtt :(
2012. dec. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kedves első és egyben második válaszoló! Az államilag támogatott keretszám nem egyenlő az intézmények befogadóképességével. Orbán úr az előbbit akarja eltörölni.
2012. dec. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!