Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Többletpontok számítása az...

Többletpontok számítása az orvosin. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Ne hurrogjatok le azonnal nem egy diák, hanem egy anyuka vagyok és egy dolgot nem biztos, hogy jól értek?! Oké a pontszámítás, hogy kétféle számítási mód lehet. A két emelt kötelező az orvosihoz és a 30% feletti eredmény esetén adható plusz 50 pont azaz 2 tárgy esetén adható max.100 pont többletpontként. Na és itt megakadtam! Ha van felsőfokú nyelvvizsgája is a gyerkőcnek akkor jár a plusz 40 pont is még? Mert a felvi.hu oldalon azt olvastam, hogy a maximálisan adható pluszpont 100 pont lehet. Még csak 10. osztályos a lányom de eléggé előre gondolkozunk mert úgy gondolom, hogy az orvosi nem egy egyszerű történet. Ami a jegyeit illeti pedálozik rendesen. Meggyőződésem, hogy már a mostani jegyei is meghatározóak hiába nem számít még bele sehová sem.
2012. dec. 16. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem pluszpontként összesen 100 pont szerezhető, ilyen formán.

Bár ki tudja addig még mi lesz addig lehet az összes egyetem csődbe megy.

2012. dec. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Max 100 többletpont lehet a gyerkőcnek. Mivel orvosira 2 emelt kötelező, megvan a 100 pluszpont (ha 30% felettiek, bár aki nem tud megírni egy biosz vagy kémia emeltet 30%osra és orvosira akar menni az ássa el magát), és a nyelvvizsgá(k)ért már nem jár több pont. De attól még érdemes középsuliban megcsinálni legalább egy nyelvvizsgát mivel a diplomához kelleni fog.
2012. dec. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A középfokú angol nyelvvizsgáját már megcsinálta 15 évesen 97% eredménnyel. Büszke is vagyok rá! Most készül a felsőfokúra. Mi is úgy gondoltuk, hogy ha bekerül majd az egyetemre ne a nyelvvel bajlódjon.
2012. dec. 16. 17:23
 4/5 A kérdező kommentje:
Na azért sem értem még mindig mert én kinyomtattam a táblázatot magamnak /"a többletpontok rendszere"áttekintő táblázat/ és itt külön részen szerepel a nyelvtudás max. pont 40 és az emeltért kapható max.100 pont. De külön sehol sincs leírva,hogy maximum bármiért 100 pont lehet a pluszpontok teljes összege. Példának okáért ha felsőfokú nyelvvizsga+emelt érettségik+OKTV verseny is szerepel a tarsolyban akkor mindezek ellenére sem adják meg az ezekért összesen kapható pontokat csak a maximum kapható 100 pontot és kész? Mert akkor felesleges küzdeni mindenféle versennyel?!
2012. dec. 17. 12:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, jól látod, ha megvan a 100 többletpont onnan bármilyen oktv-t megnyerhet pontot nem kap érte.

Szerintem az oktv-knek addig volt értelme amíg az érettségit kiváltotta az első 10-20 helyezettnek, ma már nem éri meg rá elmenni.

2012. dec. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!