Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon félek az új iskolától?

Nagyon félek az új iskolától?

Figyelt kérdés

Egy új iskolába fogok menni (10.), mert az előzőből kivettek a szüleim, mivel az oktatás egyszerűen nulla volt (sokan mondják, mért nem ott maradtam ahová beszoktam, jól éreztem magam, ezen felesleges is vitázni, mert nem lehetett volna leérettségizni, annyira semmitérő suli volt). Inkább lányiskola volt, ez is egy ok volt, hogy onnan elmentem. Most fogok menni egy új, fiúiskolába, ahol valószínűleg le tudok majd érettségizni. Az a baj, ők már 1 éve összeszoktak (nulladik előkészítő, amiben én is voltam az előző iskolába), és van ott egy exosztálytárs (általános) is, akivel viszonylag jóban is voltam. De 30 fiú... elképzelhető, hogy kicsinálnak, rettentően befordult vagyok, ezen változtatni fogok, olyas mértékben, hogy jófej és barátkozó leszek, de az már gáz, ha valaki nem ilyen bandázó, keményarc stílus. ÉN NEM FOGOK ILYEN SOHA SE LENNI. Sokan mondják, majd csak befogadnak, ha rendesek. De mi van, ha nem? Sokkal nagyobb erre az esély, annyi vadbarom egyhelyen... még olyan híreket is kaptam, hogy ahol lakok, egy vegyes osztály teljesen állat, a tanárt kicsinálják, pedig TOP 3-ban van a suli. Előző suliban is volt azért gond, nem is kevés, de lehet én már ezt nem fogom kibírni, idegileg már mos ki vagyok :( Azt is eltudom képzelni, hogy az exosztálytárs jól beszivat, aztán mondja, hogy régen milyen kis nyúl voltam... és lényegében meg sem tudok változni. Mi van, ha minden nap agyonvernek? Szüleimnek már sok bajuk volt velem, azt mondogatják, már a te dolgod lesz, mért nem gyúrtál, erősítettél. Kezdjük ott, mert ha kicsivel erősebbnek tűnök, az egyenlő a semmivel, jönnek többen, ennyi. A másik, mert nekem nem ez az én világom, hogy ott harcolgassak mit tudom én kikkel. Ahová menni fogok, egy másik osztályba jár szintén egy exosztálytárs, aki egy vadbarom, és azt mondja nekem nyugtom nem lesz, és szopatni fog egésznap, átjár az én osztályomba majd meg ilyesmi. Bocsi, hosszú voltam, remélem megértetek. Lehet, hogy ennél egy általános után elvégezhető OKJ is jobb lenne :(


Egy átlag 16/F


2009. aug. 22. 21:51
 1/3 A kérdező kommentje:
Jah és csak ide volt protekció, ide vettek át. Sajnos sehol máshol nem törődtek már velem, mert azt mondták, abból a suliból nem vesznek át engemet, pedig ott eléggé jó tanuló is voltam. Ha visszalehetne forgatni az időt a felvételiig... :( Azt hittem, egy jó, lightos iskolába megyek, ahol nem kell agyonhajszolnom majd magam. Hát nem is kellett, sajnos túlságosan nem :(
2009. aug. 22. 21:54
 2/3 anonim válasza:
13%
János apostol szerint a tökéletes szeretet az, ami kiűzi a félelmet, ami erőt ad szembenézni azzal, amitől rettegünk. A szeretet bátorságot ad- nem véletlen, hogy a kurázsi szó a szív jelentésű cor szóból származik. Az igazi szeretet – ahogyan Isten szeret bennünket – az, ami végképp győz a félelem fölött.
2009. aug. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, biztos nem lesz mind a 30 osztálytársad bunkó meg ellened forduló! Biztosan lesz olyan, aki hozzád hasonlóan csendesebb, visszahúzódóbb. Próbálj meg már az első nap velük szóba elegyedni, a nagy arcúakat meg kerüld el, ne kezdeményezz velük, de ha szólnak hozzád, legyél velük is rendes.

Az ex-osztálytárs már gázabb szerintem, elképzelhető, hogy megpróbál majd keresztbe tenni neked. De ha régebben jóban voltatok, akkor egyszerűen barátkozz vele újra, és lehet, hogy általa könnyebben elfogad a többi új arc is.

Ne aggódj, csak az első pár hét lesz necces, utána már megismersz mindenkit.

Ja és koncentrálj a tanulásra az ismerkedés mellett, mert most ez a legfontosabb!

Sok sikert! :)

2009. aug. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!