Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért jelent a hallgatók nagy...

Miért jelent a hallgatók nagy részének nehézségeket a szakdolgozatirás?

Figyelt kérdés

Most nem magára a feladatra gondolok, mert az mindenkinek kihivás valamilyen szinten. A nehézségeket ugy értettem, hogy a hallgató azt se tudja, hogy hogyan kell összefoglalni a gondolatait, azt hiszik, hogy a szakdoga egy fogalmazás, egy mese, és ezt helyezik fókuszba.


Én bme-t végeztem, és ott pl nem volt semmilyen fennakadásom a szakdolgozatirással, mert korábban számos tervezési feladatnál rá voltunk kényszeritve, hogy egy tudományos feladat megoldásának a menetét leirjuk minél tömörebben és egyértelmüen.


Csodálkozva láttam, hogy egyes iskolákban külön "hogyan irjunk szakdolgozatot" c. könyveket ajánlanak a hallgatóknak, mert sokan még úgy se tudnak elindulni, hogy a tanszékeik megadják a sablon checklistet, és igazábol semmi mást nem kéne csinálni vele, minthogy minden pontról irni.


Pl egyik ismerösömnek irtam a szakdogájához pénzért bevezetőt (ismerös voltam a témában). A gyerek másnapra bekezdésenként széts zórta a tényleg mese jellegű bevezetőt a marketing témáju dolgozatának strukturálatlan 30 oldalában. Persze a konkrét feladatmegoldás foszlányait nem lehetett felfedezni ebben a 30 oldalban, csak a rizsát.


Ja meg a word használat is egeket veri. Tök egyszerüen lehet irni szövegek et, hiszen csak bekezdéseket kell használni, a képeket is bekezdésekként kell betenni, képaláirásokat automatikusan el lehet készittetni a programmal, ehyelett a 90% ugy használja a wordot mint egy irógépet. Emiatt gondolom 1 konzultácio arra megy el, hogy a tanár elmayarázza, hogyan kéne megirni ugy a doksit, hogy nézzen is ki valahogy. Na és ilyen emberek sirnak, hogy ne kelljen fizetni az oktatásért...ILYenek, akik azzal menőznek, hogy 1 hét alatt irták meg a szakdogájukat. Én kb 10 napon át irtam a szöveget, de rengeteg vázlatom volt korábbról. Ja meg nekem számitásokat is kellett csinálni, meg műszaki 3d-s modelleket csinálni, meg abból rajzokat.


2012. dec. 20. 13:57
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
84%
Nem lehet mindenki olyan ügyes, szép és okos mint te.
2012. dec. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
49%

"mert korábban számos tervezési feladatnál rá voltunk kényszeritve, hogy egy tudományos feladat megoldásának a menetét leirjuk minél tömörebben és egyértelmüen"


Képzeld el, másoknak meg nincs ilyen, én közel 1,5 hónapot pötsöltem a szakdolgozatommal, mert nagyjábóól semmit nem mondtak el, csak nesze itt egy 4 oldalas tájékoztató meg olvass régebbi szakdogákat. Na köszönöm szépen.

Te veregesd meg szépena válladat, ügyes gyerek vagy, de most hova kakkantsak ettől? Nem mindenki jár műszaki képzésre, vannak büfé és büfébb szakok is a világon. Az pedig, hogy az ismerősöd ennyire buta, az még nem minősíti az összes többi hallgatót, mert a túlnyomó többségnek fingja nincs az egészről, hisz soha nem írt még ilyet 1, 2 az oktatók többsége is sz.rik abba, hogy normálisan mindent elmagyarázzon, az a nagy helyzet.

2012. dec. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
de azért egy diplomát ő is összeküszködhet. Bár legtöbb esetben ugyis arról van szó, hogy elfröccsözgeti azt a négy évet a kocsmába a haverokkal.
2012. dec. 20. 14:06
 4/38 anonim ***** válasza:
59%
Neked mi a bánatos úristentől van ilyen kisebbségi komplexusod? Lesz egy nyomorult, értéktelen diplomája... ÉS? Mit fáj az neked?
2012. dec. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
nekem többek között az fájt, hogy ilyen lom iskolákban kapnak egy csomo ösztöndijat, nálunk bme-n meg sokkal többet kell tanulnod nevetséges átlagokért és ösztöndijat is alig kapsz. Szal nem értem mire fel kap valaki 20-30ezer ft ösztöndijat az óbudai egyetemen, miközbe be se jár iskolába. bme gépészen, ha nem jársz be, akkor nagyon nagy valoszinüséggel megbuksz igen sok tárgyból. Ha átmész, attól még se a koli se az ösztöndij nem biztos.
2012. dec. 20. 14:12
 6/38 anonim válasza:
68%
Nagyképűségből is jeles a kérdező.
2012. dec. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

ti tényleg nem érzékelitek, hogy mennyire gáz, hogy tiltakoznak azért, hogy kevesebben tanuljanak ingyen? Pont azoknak kellene fizetni akik még arra se képesek, hogy megtanuljanak gondolkodni egy képzés alatt (ami mondjuk megnyilvánulna abban, hogy valami kis fogalma van egy önálló tudományos feladat elvégzéséhez avagy szakdoga)


mert én nagyon ugy veszem észre, hogy aki büfészakra jár, az nagyjából semmit se csinál. persze azt is ingyen.

2012. dec. 20. 14:15
 8/38 anonim ***** válasza:
68%
Ekkora arccal be is férsz még az előadókba? Hogy lehet valaki ilyen szarrágó, de komolyan... Kap minimális pénzt, és aztán? Lesz egy 0 diplomája, semmi szaktudás. Szerinted nem fogják a 2. hét után kivágni értelmes munkahelyről? Amennyire nagyra vagy magaddal, annyira ostoba is vagy...
2012. dec. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

Én meg tudom érteni a problémád. Bölcsészkarra járok, itt speciel a szakdolgozat nem sokban különbözik azoktól a házi feladatoktól, amikből több tucatot kellett megírni már. Az egyetlen lényegi különbség a hossza.

A stílus sem szabadna, hogy idegen legyen, hiszen a legtöbb szakkönyvet pont olyan stílusban írják, ahogy nekünk kell a szakdolgozatot. És az véletlen se mesélős.

Na persze aki csak a szlájdokon lévő címszavakat futotta át vizsga előtt, annak idegen ez a stílus, de aki rendesen tanult, annak jó eséllyel szinte a vérévé válik 3-5 év alatt.


Számomra a legmegdöbbentőbb egyébként a helyesírás és stílusérzék teljes hiánya. Az elmúlt hónapban elég sok ismerősöm szakdolgozatát korrektúráztam, volt akinél a 30 oldalnyi szöveghez 12 oldalnyi hibajavítást kellett írnom. És ilyenek diplomát kapnak!

2012. dec. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

sajnálom, engem felháborit, hogy mindenki más végigbulikázta az egyetemet, legalább lettek kapcsolatai, ha tudása nem is. És én szerintem az emberekkel való bánni tudás többet ér, mint több év kockulás.


amugy meg:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

2012. dec. 20. 14:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!