Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért jelent a hallgatók nagy...

Miért jelent a hallgatók nagy részének nehézségeket a szakdolgozatirás?

Figyelt kérdés

Most nem magára a feladatra gondolok, mert az mindenkinek kihivás valamilyen szinten. A nehézségeket ugy értettem, hogy a hallgató azt se tudja, hogy hogyan kell összefoglalni a gondolatait, azt hiszik, hogy a szakdoga egy fogalmazás, egy mese, és ezt helyezik fókuszba.


Én bme-t végeztem, és ott pl nem volt semmilyen fennakadásom a szakdolgozatirással, mert korábban számos tervezési feladatnál rá voltunk kényszeritve, hogy egy tudományos feladat megoldásának a menetét leirjuk minél tömörebben és egyértelmüen.


Csodálkozva láttam, hogy egyes iskolákban külön "hogyan irjunk szakdolgozatot" c. könyveket ajánlanak a hallgatóknak, mert sokan még úgy se tudnak elindulni, hogy a tanszékeik megadják a sablon checklistet, és igazábol semmi mást nem kéne csinálni vele, minthogy minden pontról irni.


Pl egyik ismerösömnek irtam a szakdogájához pénzért bevezetőt (ismerös voltam a témában). A gyerek másnapra bekezdésenként széts zórta a tényleg mese jellegű bevezetőt a marketing témáju dolgozatának strukturálatlan 30 oldalában. Persze a konkrét feladatmegoldás foszlányait nem lehetett felfedezni ebben a 30 oldalban, csak a rizsát.


Ja meg a word használat is egeket veri. Tök egyszerüen lehet irni szövegek et, hiszen csak bekezdéseket kell használni, a képeket is bekezdésekként kell betenni, képaláirásokat automatikusan el lehet készittetni a programmal, ehyelett a 90% ugy használja a wordot mint egy irógépet. Emiatt gondolom 1 konzultácio arra megy el, hogy a tanár elmayarázza, hogyan kéne megirni ugy a doksit, hogy nézzen is ki valahogy. Na és ilyen emberek sirnak, hogy ne kelljen fizetni az oktatásért...ILYenek, akik azzal menőznek, hogy 1 hét alatt irták meg a szakdogájukat. Én kb 10 napon át irtam a szöveget, de rengeteg vázlatom volt korábbról. Ja meg nekem számitásokat is kellett csinálni, meg műszaki 3d-s modelleket csinálni, meg abból rajzokat.


2012. dec. 20. 13:57
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
az utolsó azt kivánja mondani, hogy az emberek élete annyira nehéz és összetett és keserves, hogy nem érnek rá holmi szakdogairásos kockulásra. Bezzeg valahogy a kocsmák mindig tele vannak diákokkal.
2012. dec. 20. 21:27
 22/38 A kérdező kommentje:
amugy nekem pl helyesirás ellenörzöm se volt, mert épp hogy fel tudtam hackelni egy angol nyelvü wordot a gépre. Haveromhoz vittem el a végén kijavittatni helyesirás-ellenörzövel...nem volt benne számottevöen sok hiba, max elgépelések.
2012. dec. 20. 21:30
 23/38 anonim ***** válasza:
61%

Komolyan nem értem a gondodat. Téged miért zavar, ha mások küszködnek a dolgozatukkal? Nem neked kell megírni, nem?

Ha az bánt, hogy "a diákok kocsmáznak", fogd magad és ülj be te is egybe.Így nem érzed majd kívülállónak magad, megismerheted őket is és rájössz, nem különbek, mint te.


Ha meg az a baj, hogy szerinted nagyon ügyi vagy, csak a kurv@világon senki meg nem dícsérne, akkor mondd, hogy szeretnéd, ha megdícsérnének végre.

2012. dec. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

hát én azért nem kocsmáztam annyit, mert be kellet járni iskolába, szivattak a sok feladattal, és egyszerüen nem is mertem kockáztatni. Mások meg egyszerüen unalmukba járnak el, mert iskola fele tul sok kötelezettségük nincsen.


és még fel merik emelni a hangukat az ellen, hogy fizetni kell majd az iskoláért.

2012. dec. 21. 00:17
 25/38 A kérdező kommentje:
2012. dec. 21. 01:49
 26/38 anonim ***** válasza:
Annyira látszik, hogy savanyú a szőlő neked kérdező. Te is tudod, hogy mi itt a probléma, és mi is látjuk. Egyszerűen irigy vagy, mert más tud 2 fele is koncetrálni, a haverokra, a közösségi életre és a tanulásra is, te erre nem vagy képes. Én a legnehezebb szakok egyikére járok, nehezebb mint holmi mérnöki szak, mégis van időm a barátaimra, sörözni olykor és minden másra, amire akarom, mert nem is sajnáltatom magam... szánalmas vagy
2012. dec. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
én is jártam bulizni, de nem tudtunk annyit, mint a többség. iskolába nem voltak lányok se
2012. dec. 21. 11:43
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, én, amíg tanultam, nem jártam el bulizni, egy hónapban max. 1-2 pohár sörre meg két kör csocsóra volt pénzem, azt is sajnáltam rá.

Voltak viszont olyan csoptársaim, mint te, akik beszóltak a tanáromnak, hogy nem igazság, hogy én ugyanolyan jegyet, ugyanolyan diplomát kapok, mint ők, mert ők minden alkalommal bejárnak, én meg nem. Így a tanár pl. rontott egy jegyet az értékelésemen, ezért lettem pl. francia irodalomból 5 helyett 4, pedig ugyanúgy megdolgoztam érte, sőt, én írtam a legjobb beadandókat. Na most az ilyen fackalapoknak köszönhettem az egész leértékelést. Közben azt sem tudta, milyen alapon pofázik.

Az senkit nem érdekelt, hogy azért kértem egyéni tanrendet, hogy dolgozni tudjak, mert nem volt pénzem!

Ennyit erről. Remélem, az én rosszakaróim is boldogok utólag. Tudtommal én vagyok az egyetlen, aki használja a diplomáját és az azzal szerzett tudást, úgyhogy érdemes volt nekik pofázni.

2012. dec. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

francia irodalmat tanultál? van olyan szak, ahol francia irodalmat tanulnak és a mérnök szak hozzá képest lufi? Ezt te sem gondolhatod komolyan. Nálunk pl nem létezett olyan fogalom, hogy "beadandó"

feladatok voltak, amiket meg kellett oldani, nem "beadandó"


már maga a kifejezés is nonszensz

2012. dec. 21. 12:25
 30/38 anonim ***** válasza:
90%
Jólvan, menj verd ki magadra. Attól, mert nehéz szakra jársz, egy borzasztóan beszűkült, unintelligens barom vagy. Jobb is, hogy jársz sehova, ezt az én sz.rtam a spanyolviaszt stílust senki nem viselné el hosszú tűvon, alkohol mellett sem.
2012. dec. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!