Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Karinthysok! Mennyire nehéz a...

Karinthysok! Mennyire nehéz a Karinthy Frigyes Két Tannyelvű Gimnázium?

Figyelt kérdés

2012. dec. 27. 17:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Az angol két tannyelvű és az emelet angolos osztályok érdekelnének..
2012. dec. 27. 17:46
 2/4 A kérdező kommentje:
emelt*
2012. dec. 27. 17:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Én már egyetemista vagyok, de angol kéttanra jártam. Az angol emeltet szinte akárhol megkaphatod, sima magyar nyelvű gimnáziumi képzés, pár óra plusz angollal. Ide könnyebb bekerülni. A kéttanra nagyobb a túljelentkezés. Matek, fizika, töri, biosz, földrajz (ennyi jutott eszembe) angolul lesz majd, aminek az az előnye, hogy angolul és magyarul is tudni fogod a dolgok nevét. (Ha kitalálod, hogy később orvosnak mész, annyi előnyöd lesz, hogy bioszból az angolok a latin neveket használják sok mindenre...) Az első évben szinte csak angolórád lesz, év végén vizsga, amin ha megbuksz, átraknak emelt angolra. Utána minden második évben van vizsga, de ezen nem nagyon buknak meg. Nálunk úgy volt, hogy ha 2 tárgyból angolul érettségiztünk, + angolból emelten 5-ösre, kaptunk egy felsőfokú nyelvvizsga-papírt. Az osztályból mindenki megkapta. Ha ez már nem lenne így, attól még bármikor le tudja tenni egy végzős karinthys. 12.-ben elmehetsz az IB (Nemzetközi Érettségi) programra tanulni (a suliban, és persze pénzért), ezzel könnyebben vesznek fel külföldi egyetemre. Nem egy rossz suli, a legtöbb tanár jó, és tényleg jófej. Sok a program, külföldi cserék is vannak, esetleg 1 éves ösztöndíjak... Osztálytársaimmal nem volt semmi bajom, de nem igazán voltunk összetartóak (míg egy másik osztály az évfolyamban igen...).
2012. dec. 31. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas válaszod :)
2013. jan. 4. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!