Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti feltennétek a kidolgozott...

Ti feltennétek a kidolgozott tételeket a csoporttársaitoknak?

Figyelt kérdés
A többiek még egy olyan tételsorból tanulnak, amit pár éve készített egy hallgató, és az jár évfolyamról évfolyamra. Belenéztem én is, de elég hanyag munka, tényleg csak jegyzet, aki nem olvas utána, nem egészíti ki, nem ér vele semmit. Én nem abból tanulok, hanem kidolgoztam saját magamnak, ami sokkal jobban sikerült, aki ebből tanulna, valószínűleg jobban megértené, és jobb jegyet kapna. Nem tudom feltöltsem e a többieknek, mert bennem van, hogy elég sokat dolgoztam vele, és mi van, ha azzal, hogy segítőkészen feltöltöm, azzal magamnak csinálok rosszat. Tehát aki egyébként nem foglalkozik az anyaggal, és ezáltal mégis jól megírja, esetleg jobban mint én, és ezáltal jobb lenne az átlaga is, abból igazából csak hátrányom lenne.

2012. dec. 28. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
fősuli? Nálunk ez úgy van, hogy van egy közös email cím, arra mindenki fölrakja ami neki van. Tehát onnan én is letölthetek akármit, mert sokan küldenek rá anyagot, ami hatalmas segítség. Persze mikor nekem volt olyan anyagom ami senki másnak nem volt meg én is feltettem.
2012. dec. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyetem. Nálunk is van közös mail cím, de arra csak olyan anyagot raknak fel, ami kb. használhatatlan. Előző évesek jegyzetei.
2012. dec. 28. 15:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Értem..akkor szíved joga eldönteni. Max add oda annak a pár embernek akiket bírsz.
2012. dec. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tölteném fel, mert ahogy olvasom tényleg sok munkád van benne. Viszont akkor nem is reklámoznám sehol, hogy ki vannak dolgozva nekem, hanem csendben otthon megtanulnám és levizsgáznék, nem kell a többieknek tudni, hogy neked van ilyen.


Mert onnantól, hogy 2-3 csoporttársad már tud róla, onnantól tényleg jobb lenne, ha mindenkivel megosztanád, elvégre lehet hogy neked is kell majd más tárgyból másoktól segítség.

2012. dec. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tenném fel, mert már túl sokszor hagytam, hogy kihasználjanak ilyenekkel. Középiskolában még fűnek-fának odaadtam a tételeimet, de az egyetemen már csak annak, aki közel állt hozzám. Egyszerűen tényleg azért, mert dolgoztam vele, ültem felette hetekig, ezer forrásból összeollóztam, és ezek után nem esett volna jól, hogy mások úgy profitálnak belőle, hogy ők maguk bele sem néztek egy könyvbe sem. Vannak sokan, akik úgy lavírozzák végig a tanulmányaikat, hogy másokon élősködnek, de nem tudom, hogy esne nekik, ha később az általuk elvégzett munkáért más kapná meg a fizetésüket. És még van pofájuk dohogni, hogy milyen irigy vagy, amiért nem adod oda a tételeidet... :) Szerintem csak olyanoknak add oda, akikkel jóban vagy, de kérd meg őket, hogy ne híreszteljék. Nekem bevált :)
2012. dec. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia, én mindig odaadtam, miért ne adnám, azzal nem leszek kevesebb. Úgyis jobban tudom, hisz magam jártam utána, sokkal többet hozzáolvastam, mint amennyit leírtam, ezáltal a tudásom is jóval bővebb. A többiek pedig "csak" a kidolgozást tanulják meg. Tehát téged ez nem érint hátrányosan, nem tud belőle jobbat felelni, mint maga a tétel kidolgozója.

Én egyetlen anyagomat nem tettem csak közkinccsé, viszont megosztottam a legjobb barátnőmmel. Nála meglátták a szobatársai, innentől nem volt megállás. Végül nem bántam a dolgot, inkább örültem, hogy mégiscsak segítettem a többieknek.

Én a helyedben odaadnám - már megtanultam, hogy mindig azt kell tenni az életben, ami jó a lelkednek, s itt szerintem akkor érzed magad jobban, ha megosztod velük. De te tudod, a te döntésed.

2012. dec. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

nekem meg a többi velem egy karon lévőnek egy tanár(vagynemtudomki,((gólyatáborba voltunk..:P)) azt mondta, h "annyit adj, amennyit Te is elvárnál a többiektől."

2012. dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
szia, én feltenném a helyedben, mert neked semmilyen hátrányod nem származik abból, ha másoknak segítesz, sőt! Azt az időt, amit foglalkoztál az anyaggal és az azalatt megszerzett tudásodat úgysem veheti el senki, és a vizsgán nem egymás ellen vagytok!Ha tényleg ennyit dolgoztál vele, akkor biztosan jól meg fogod írni, és jó átlagod lesz. Múltkor az egyik csoporttársam az én tételeimből tanult, és miután átment nagyon megköszönte, jó érzés volt, hogy én is segíthettem neki, de ugyanígy fordítva, volt olyan hogy nem tudom, hogy sikerült volna nem kifutnom az időből, ha nem kapom meg valakitől a kidolgozottat. Lehet, hogy egyszer téged is megment majd az, hogy valaki segítőkész volt, tudod, "jó tett helyében jót várj:)"
2013. jan. 12. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!