Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy és számvitel?

Pénzügy és számvitel?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy nagyon nehéz a szakmai nyelv ezen a szakon? meg milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak MSc után?
2012. dec. 30. 11:26
 1/3 anonim válasza:

Egy középfokú szakmai nyelvvizsga a diplomaszerzés feltétele. Ha van középfokú nyelvvizsgád, akkor abból a nyelvből elég könnyen le tudod tenni a gazdasági nyelvet is, csak ismerni kell pár szakmai kifejezést.

Gondolom, intézményfüggő, de nálunk például nem kötelező nyelvórát felvenni egyetemen, a lényeg, hogy megfelelj a szükséges nyelvvizsga-követelményeknek, mielőtt megkapod a diplomát.

Röviden összefoglalva: nem, ezen a képzésen pont nem a szakmai nyelv nehéz :)


Két irányban tudsz elhelyezkedni: pénzügy, illetve számvitel (nyilván). A pénzügyes tőkével, befektetésekkel, hitellel stb. foglalkozik, jellemzően bankárként helyezkedik el. A számvitelesre inkább könyvelési feladatok várnak. Mindkettő nagyon jó elhelyezkedési lehetőségeket biztosít, a cégek magas fizetéssel járó gazdasági pozíciókba is felveszik őket.

Külön van a pénzügyi, és külön a számviteli mesterszak. Nyilván jobban mutat az önéletrajzban, de alapszakkal is szerencsét próbálhatsz már.

Ha most felvételizel alapszakra, ajánlom ezt, megéri! Ha annak idején jobban átláttam volna a szakok közti különbséget, én is ezt jelöltem volna meg.

2012. dec. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, én most 12.-es vagyok és hát ez lenne a szakom. Vsak az a baj, hogy egy középfokú szóbelim van és írásbelim nincsen. És hát pont ettől félek, hogy a nyelven fognak meghúzni, hogy esetleg azon bukhatok. DE ha csaka egy szakmai a feltétel, akkor a normális nyelvvizsgát le is adhatom? Tehát egy általános vizsgával ne is fogalkozzak, csak a szakmaival?
2012. dec. 30. 15:37
 3/3 anonim válasza:

A szakleírás alapján elég, ha a szakmai nyelvvizsgát szerzed meg, középfokon. Ebben az esetben nem kell általános vizsgát tenni (de ha az egyiket megcsinálod, akkor a másikat is le tudnád tenni).

Egyébként pedig több, mint négy éved van innentől számítva, hogy megszerezd a nyelvvizsgát. Egyetemen pedig biztosítani szoktak nyelvórát. Szóval annyira nem kell aggódnod.

2012. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!