Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valóban ilyen nehéz elvégezni...

Valóban ilyen nehéz elvégezni egy-egy szakot egyetemen főiskolán, vagy csak a diákok hozzáállásával van a baj?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl arra hogy mindössze pénz miatt buktatnak a vizságon, vagy ez csak kifogás?
2012. dec. 30. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Vannak könnyebb egyetemek/főiskolák, vannak nehezebbek, ugyanígy szakonként is ávltozik a nehézség. És bizony sokszor megeshet az is, hogy pénzért buktatnak, hisz az állam is egyre kevésbé támogatja őket, valamiből pedig finanszírozni kell a költségeket. De hozzáteszem, ha az ember rendesen felkészül egy vizsgára, akkor tudnia kell annyira, hogy ne lehessen megbuktatni, elvégre csak a ponthatár közelieket lehet lepontozni.

De nem vitatom azt a tényt sem, hogy sokan csak bulizni járnak a felsőoktatási éveik alatt, és leginkább ők panaszkodnak, hogy nehéz az adott szak...

2012. dec. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én proginfón vagyok és az infós szakok nehezek. és ez abból látszik, hogy mi megizzadunk elég rendesen akár egy kettesért is, aminek nagyon örülünk. és mások (pl. a szobatársam - ő egy könnyű szakon van) bevánszorog az elővizsgára és a tanár kijelenti, hogy aki megjelent annak alapból megvan a kettese. és csak be kellett ülniük, ennyi. nálunk év közben is teljesíteni kell, h egyáltalán engedjenek vizsgázni.
2012. dec. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Amíg nem jársz egyetemre, addig nem értheted ezt meg
2012. dec. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Pontositom az elozot: amig nem jarsz egy rendes egyetemnek egy rendes szakjara....
2012. dec. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, mint ahogy előttem is írták, nagyon függ a szaktól, ahová jár az ember. Én mérnök leszek, és nálunk tényleg sokszor előfordul az is, hogy zh-n, vizsgán még az se elégséges, amit a vizsgáztató a saját könyvében leírt. Ilyenkor látszik, hogy a pénz nagy úr. Sok olyan szak is van, ahol ellébecolhatod az egész félévet, zh se nagyon van, vizsga se, ppt-ket kell gyártanod (max 10 dia), és lesz egy diplomád.
2012. dec. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Sztem főleg a diákok hozzáállásával van a baj. Nem érdekli őket mit tanulnak, gőzük sincs hová jelentkeznek, annyit tudnak csak, hogy a közgáz,a jog, az akármi menő.

Diplomát ma kb csak az nem szerez, aki nem akar, illetve nagyon szegény, és emiatt nem tud.

Ezt nagy általánosságban mondom.

Arról nem is beszélve, hogy a magyar felsőoktatásban elméleti oktatás folyik,kizárólagosan. Tehát a diploma kb azt bizonyítja, hogy az illető 5-6 v akárhány év alatt nem csinált mást mint könyvekből magolt, am meg gőze sincs semmiről a gyakorlatban.


Vannak persze kivételek,nem az orvosokra, zenészekre gondolok. de túlnyomórészt ez megy.

2012. dec. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
06:36 Na igen, látszik, hogy gőzöd sincs a felsőoktatásról, nem kéne kis dedósoknak belepofáznia
2012. dec. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Te jobban értesz hozzá nyilván.

Am meg ha nem tetszik a kommentem lehet érvelni ellene normálisan. Az hogy "ne pofázz bele" kb elárulja a te értelmi színvonaladat. Gyökér. :

2013. jan. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Am meg elárulhatnád milyen alapon formálsz véleményt rólam úgy, hogy nem is ismersz. Csak mert jól esik végre keménykedni vhol? nem tudom ki a dedós...
2013. jan. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Éppenséggel te, de bocs, nekem van jobb dolgom is, mint hogy a te h.lyeségeidet visszaolvassam, amiket szivleszter este írkálsz, mint egy 5 éves... nem alacsonyodom le a szintedre
2013. jan. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!