Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valóban ilyen nehéz elvégezni...

Valóban ilyen nehéz elvégezni egy-egy szakot egyetemen főiskolán, vagy csak a diákok hozzáállásával van a baj?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl arra hogy mindössze pénz miatt buktatnak a vizságon, vagy ez csak kifogás?
2012. dec. 30. 16:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
60%
Popkornt valaki?
2013. jan. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Arról nem is beszélve, hogy a magyar felsőoktatásban elméleti oktatás folyik,kizárólagosan. Tehát a diploma kb azt bizonyítja, hogy az illető 5-6 v akárhány év alatt nem csinált mást mint könyvekből magolt, am meg gőze sincs semmiről a gyakorlatban."


Most leírtad az egyetem lényegét. Mert valóban ez így megy, de ennek így is kell mennie. Az egyetem egy alapot ad, hallgatóra van bízva, hogy otthon mennyit foglalkozik ezzel szabadidejében. És ha valaki rászánja a szabadidejét is, akkor valószínűleg jó szakember lesz belőle. Ha nem így lenne, akkor a munkáltatók nem válogatnának 2 diplomás ember között.

Másrészről nem várhatod el egyetlen egy diplomás embertől sem, hogy ahogy kilép az egyetemről tökéletes legyen a tudása. A gyakorlat teszi a mestert, de ha tudnád, hogy mennyit kell tanulni egy-egy szakon...valahol az embernek szabadideje sincs.


És nekem is az a véleményem, hogy ha egyetemista lennél, akkor nem irkálnál ki ilyeneket.

2013. jan. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!