Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel másabb az egyetem...

Mennyivel másabb az egyetem tanulás szempontjából?

Figyelt kérdés
Mert úgy tudom, hogy ott inkább a vizsgákra kell tanulni nagyobb tananyagot. Ez igaz? Én alapból egy erõs hármas vagyok de csak azért mert nem tanulok óráról órára. Mikor érettségiztem a közgáz tananyagot megtanultam kb 2 hét alatt 100%-os szóbelit sikerült elérnem. Szóval akkor nekem valamivel könnyeb lesz az egyetemen? Ti hogy tanultok?

2013. jan. 2. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Szakfüggő. Azért nem árt, ha év közben is tanulsz, különben vizsgaidőszakban nagyon sok lesz. És az nem olyan mint az érettségi.
2013. jan. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Egyetemen nem nagyon van egy vizsgára 2 heted:D Ennyivel már másabb. Nem szükséges óráról órára tanulni, zh-ra nyilván ajánlott. Vizsgára, ha ügyesen beosztod akár 6 napod is lehet, ha rosszul sikerül a vizsgafelvétel akkor meg 1 napod vagy még annyi se. Tényleg szakfüggő, meg ha egyetemre jár az ember, akkor tanuljon tisztességesen. 20/L
2013. jan. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Eleinte biztos kis buzgó stréber leszek és mindig megtanulom az anyagot amit órán vettünk:) Persze az lenne a jobb, ha ez a lelkesedés megmaradna.
2013. jan. 2. 20:28
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

ez tényleg szakfüggő. de amúgy érettségi utána én is full büszke voltam magamra, hogy emelt infó szóbelire milyen rövid idő alatt sikerült bevágnom 80 oldalnyi anyagot.

hát...most örülnék ha egy vizsgára csak annyit kéne:D

nálunk van egy tantárgy, informatika száraz elméleti részét tanuljuk egy 800 oldalas könyvből. azt a 800 oldalt oszd le 12 héttel (kb. 66 oldal). annyit vettünk át 1 óra alatt. és ez csak egyetlen egy tantárgy.

és itt az a gond, hogy senki nem rágja a szánkba az anyagot. elég nagy léptekbe veszünk mindent (mint minden más tantárgyból is).

most így visszagondolva...az egész érettségi baromi könnyű volt. egy vizsgaidőszak (nekem) sokkal nehezebb.

2013. jan. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az érettségi tényleg baromi könnyû max a matektól félek kicsit
2013. jan. 3. 07:01
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Előfordul olyan is, hogy nincs könyv egy adott tárgyból, vagy mondjuk a vizsgaidőszak előtt pár nappal jelenik meg. Nálunk pl. most ez volt, és mivel egy törvény kommentárja, ezért nem hatályos a régi. Szóval van, hogy eltervezel vmit, de közbejöhetnek ilyen kis akadályok
2013. jan. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
71%
Attol fugg melyik egyetemre mesz. Mostmar konnyu bekerulni, de nehez bentmaradni. Testverem a muszakira jar, ami magyarorszag egyik legerosebb egyeteme. Hihetetlenul okos, nagyon buszke is vagyok ra, jo tanulo is, viszont kettest is kapott mar.
2013. jan. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

a kettest is meg kell szokni. eleinte nekem is ez nehéz volt (sőt, még most is az), de ez van. néhány tantárgy feleslegesen túl van bonyolítva, és mindenki örül magának ha megvan a kettese belőle. valahol ha nem is tanulsz megvan rögtön a hármas, nálunk meg rengeteg tanulással is "csak" kettes.

persze az a lényeg h megvan az adott tantárgy. persze ha valaki ösztöndíjra hajt, akk minél jobb átlag kell (de azt is máshogy kell itt már számolni).

2013. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

Szaktól függ leginkább, de teljesen más, mint a középiskola.

Itt persze nagyobb szabadságot élvez az ember, azonban pont emiatt kényelmesednek el nagyon sokan, ami a kiszoródást okozza vagy a gyenge átlagot. Gépészmérnökire járok és alaposan megvagyunk f*ngatva, aminek ellenére én beleadok anyait apait, még ha az csak egy 2es is, mert az felér egy közép 3as,4essel, nekem egy 5össel :)

Összefoglalva nem lesz könnyebb a dolgod egyetemen, de sokkal jobban fogod érezni magad!

20/F

2013. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!