Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nincs műszaki érzékem, de...

Ha nincs műszaki érzékem, de érdekel a biolgia, a biomérnök nem opciö? Milyen komolyak ott a műszaki tárgyak?

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 09:34
 1/5 anonim válasza:
Nekem a Pannon egyetemen van egy biomérnök ismerősöm. Ott komolyan veszik a műszaki tárgyakat. A matekot biztosan, ha jól emlékszem fizikára is együtt jártunk. Ezek nem éppen egyszerűek, ha nagyon nem megy a matek akkor meggondolnám a helyedben hogy oda jelentkezzek. Nekem gimiben ment, meg szerettem is, de egyetemen meggyűlt vele a bajom :)
2013. jan. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem úgy, megy a matek, a fizika, kémia, informatika, meg a számítógépes cuccok, csak műszaki érzélem nincs mondjuk ilyen szerelés, barkácsolás, meg mi egymás...
2013. jan. 3. 14:06
 3/5 anonim válasza:
Akkor szerintem mehetsz biomérnöknek :)
2013. jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Van vki aki esetleg odajár?
2013. jan. 5. 20:28
 5/5 anonim válasza:

A BME biomérnök képzésén nincs "barkácsolás".

A különböző laborokban össze kell tudnod szerelni egy desztilláló készüléket, vagy egyéb eszközöket, néha le kell rajzolni, de nem vészes.

Vegyipari géptanból és fizikából van labor, de egyszerű méréseket végzünk, pontos leírásokkal. A jegyzőkönyvet általában nehezebb megírni, mint elvégezni a méréseket.

A tanulós alapozó mérnök tárgyak nem egyszerűek, de gyakorlással teljesíthetők.

- matek ( 3 félév)

- fizika ( 3 félév + labor)

- géptan ( 3 félév + esetleg szakirányos tárgyak)

Előny, ha tudsz már deriválni, jól megy a matek.

2013. márc. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!