Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztika szakról szeretnék...

Anglisztika szakról szeretnék érdeklődni?

Figyelt kérdés

Hali


Több kérdésem van anglisztika szakkal kapcsolatban. Nyolc éve érettségiztem, ebből kifolyólag a mostani felsőoktatási rendszert nem látom át.


1. Van különbség főiskolán vagy egyetemen indított anglisztika között, vagy ugyanolyan értékű papírt kapok a végén (az intézmény hírnevétől eltekintve)? Azt hallottam, hogy főiskolai diplomával csak általános iskolai tanár lehetek.


2. PPKE és a KJF anglisztika szakja között milyen különbségek vannak? Levelező tagozaton melyiket lehet könnyebben elvégezni és melyik adja a jobb gyakorlati tudást?


3. Olvastam, hogy osztatlanná válnak a tanárképzések, ez mit jelent?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. jan. 3. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon nincs különbség főiskola és egyetem között, a bologna rendszer óta ez a kettő egy és ugyanaz, már csak az intézmények nevében marad meg. Tehát akármerre is szerzed a diplomádat, egyenértékű - elvileg - a többivel, persze az iskola presztízsén múlik minden. Elte, Pázmány vezet egyértelműen. Én Eltés vagyok, tehát a második kérdésedre nem tudok válaszolni. Levelező itt nálunk nincs és értelmét se látom a nyelvszakot levelezőn végezni, tekintve hogy rengeteg a szeminárium és a gyakorlati nyelvészeti rész. Ráadásul angolul nehezen tanulsz meg otthon. De lehet, hogy máshol indítanak levelezőt...


Amúgy ha elvégzed a BA, vagyis a 3 éves képzést, általános iskola 5-8ig taníthatsz - tudtommal. Alsóban nem, oda ugyanis tanítóképzőt kell végezned. Ahhoz, hogy gimiben/egyetemen taníthass, tanárképző MAra kell menned: aminek előfeltétele, hogy választasz egy másik szakot az angol mellé (akármi, ami tanárképes, vagyis tanítják gimiben VAGY szabadidőszervező/magyar mint idegennyelv tanár, ha abszolút nem akarsz mondjuk magyar/fizika/töri stb közül választani, de ezt nem ajánlom annyira, mert ez azt jelentené hogy CSAK angoltanár vagy, és nyilván szívesebben alkalmaznak egy angol+valami más tanárt egy iskolában). Tehát kell egy anglisztika BA, ami mellé kötelezően választasz egy másodszakot magadnak (semmi pluszmunka, ez kötelező a második évben és szabad választás, csak nagyon kell hajtani hogy bekerülj a hőn áhított másodszakra), és tanárképző master, ami 2,5 év.


Osztatlan: nincs megosztva a BA és MA, egyszer felvételizel és nem kell a BA után még külön izgulnod, hogy 3 év meló után egyáltalán bekerülsz-e a masterre.


Igazából ennyi. Én szeretem (:

2013. jan. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Amúgy ha elvégzed a BA, vagyis a 3 éves képzést, általános iskola 5-8ig taníthatsz - tudtommal. Alsóban nem, oda ugyanis tanítóképzőt kell végezned. "


Ez sajnos nem így van. Így lenne valami értelme, hogy meg van osztva a képzé, igen, azonban mivel nem így van, a 3 év után kapott BA diploma egy keményfedeles vécépapírra egyenértékű.


Azt tudom, hogy a KJF-en és az SZTE-n lehet levelőn végezni, de nekem elég furának tűnik úgy, főleg, mint már emltették, hogy rengeteg nyelvóra-szeminárium van.


A tanárképzés nem osztatlan, még mindig BA-t kell végezni, utna kell menni a tanári MA-re.


Ha 8 éve érettségiztél, akkor neked vagy nagyon jó, vagy nagyon rossz, ha jól tudom. Ha beszámították az angol középfokú nyevvizsgádat 100%-os emeltnek, akkor jó, ha viszont a régi rendszerben érettségiztél, akkor felvételizni kell.

2013. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy-két infó, ami érdekelhet:


A hagyományos érettségit beszámítják, de nem mint emelt szint. Amennyiben emelt szint van a feltételek között, újra kell érettségizni. Amikor megvan, el kell küldeni az egyetemnek.


A tanárképzéseket még nem hirdették meg. Újra osztatlan lesz mindegyik, viszont csak két szakos képzések fognak indulni. Január végén jelenik meg a felvételi tájékoztató kiegészítése, abban már benne lesznek.

2013. jan. 5. 17:34
 4/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Tudom, hogy a tanárképzés nem osztatlan, viszont maga az osztatlan ezt jelenti. Így viszont még mindig kell BA és MA is ahhoz, hogy taníthass. Őszintén szólva egy másik kérdésnél írtam én is, hogy BA-val nem lehet tanítani általánosban, páran mégis erősködtek, hogy nézzek utána, mert lehetséges. Hát jó :) Én úgy tudom, csak gimiben taníthatsz, de én már nem lepődök meg semmin.


Én nem ajánlom amúgy a levelezőt, még ha munkaügyből kifolyólag emellett döntesz is. Lemaradnál a többiek mellett, kevésbé lennél jól képzett.

2013. jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És amúgy még megemlíteném, hogy a 100%-os emeltnek beszámított nyelvvizsgát nem lehet felvételiként használni, ebben tévedtem. (és persze logikus is, hogy nem lehet)
2013. ápr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!