Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik a kiíratkozás?

Hogyan működik a kiíratkozás?

Figyelt kérdés
DE-TTK karára járok jelenleg. Levelezős vagyok, ez lenne az első félévem. Sajnos anyagi helyzetem mégse úgy alakult hogy folytatni tudjam, milyen úton lehet kiíratkozni? illetve az első félév tandíját már így is ki kell fizetnem? Válaszoakt előre is köszönöm.

2013. jan. 3. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Menj be a Tanulmányi osztályra és kérdezd meg!

Általában van lehetőség a félév utólagos passzivizálására, ami azt jelenti, hogy olyan, mintha eleve passzív lett volna a féléved, tehát a kreditek, vizsgák, aláírások, minden törlődik (ez az esetleges későbbi folytatás miatt lehet fontos.) Meg kell kérdezni, hogy erre meddig van/volt lehetőség és milyen feltételekkel, mert így a vizsgaidőszakban már nem biztos, hogy lehet.

Azt viszont nem tudom, hogy ha már egyszer befizetted a tandíjat, visszaadják-e.


Tehát be kell menni az egyetem tanulmányi osztályára, és ott érdeklődj, elsősorban a kiiratkozásról, és a félév utólagos passzivizálásához. Esetleg megnézheted még az egyetemi Tanulmányi- és vizsgaszabályzatot is.

2013. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm hozzászólásodat! Nem én nem várok vissza pénzt mivel még be se fizettem a tandíjat. Hétfőn akkor TO-n kezdek :)
2013. jan. 3. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!