Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel nehezebb a PPKE...

Mennyivel nehezebb a PPKE ÁJK-ja a PTE ÁJK-jánál?

Figyelt kérdés
Vannak tapasztalatok?

2013. jan. 4. 14:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%
néggyel
2013. jan. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem az már eleve jelentős nehézség, hogy a PPke-n, mivel katolikus egyetem, ezért kánonjogot, egyházjogot és még ilyeneket pluszban meg kell tanulni. (Az ismeretségi körömben sokan járnak oda és már 7-8 éve végzik az egyetemet... szerintem ez is beszédes adat...) .
2013. jan. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

A kánonjog az egyik legkönnyebb tantárgy, abból elég szép dolog megbukni, szóval azt kár lenne "beszámítani" a Pázmány ellen. Elég jólelkű emberek vannak azon a tanszéken, nem valamiféle inkvizítorok, akik kínozzák a hallgatókat. Az ismerősök valószínűleg azért bukdácsolnak, mert nem bírtak el valamelyik valóban nehéz tárggyal, vagy a zv-vel.

Ráadásul a többi egyetemen is meg kell szerezni valahogy a krediteket, tehát lehet hogy azokon a kánonjognál egy sokkal nehezebb tárgy van.

Gondolom kiderült ennyiből hogy Pázmányos vagyok, Pécsről nem tudok sajnos semmit, de nem hiszem hogy egyik annyival nehezebb lenne a másiknál, hogy az választási szempont legyen. De alapból szerintem minden jogi egyetem nehéz, az egyes egyetemeken pedig bizonyos tárgyakat komolyabban vesznek, és azt ott nehezebb lehet teljesíteni.

2013. jan. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Én Pécstől azért félek mert én politikailag jobb oldalra húzok, és úgy tudom, hogy Pécs elég vörös hely, ezzel bajom nem lenne, de ha ezt megtudja valamelyik tanár akkor tuti szívatna azért, míg egy egyházi suli konzervateizmusából kiindulva jobb oldali.
2013. jan. 12. 17:23
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez ne legyen szempont szerintem semmiképp! Megint csak a Pázmányról tudok nyilatkozni, de nem hiszem hogy bármi esélye is lenne annak, hogy egyáltalán felhozzák ezt a tanárok, ha igen, akkor pedig valószínűleg egyoldalúan, vagyis csak te tudod meg hogy ők mit gondolnak, mert sokan nem tartják meg maguknak a véleményüket:) Ami nem baj, mert sokszor vicces, de néha kellemetlen tud lenni. Előadáson eleve szinte csak ők beszélnek, gyakorlaton a hallgatóknak is meg kell nyilvánulni sokszor, de ott sincs ilyesmiről szó, egyszerűen nem jutnak ilyen terepre a beszélgetések.

Az más kérdés, hogy esetleg otthonosabban érezheted magad ilyen szempontból a Pázmányon, hisz ott nem kell elfojtani a jobboldali és/vagy katolikus érzelmeket úgymond, de ott se fogják megkérdezni hogy mi van veled, és a hallgatók közt se nagyon merül fel ez a téma.

2013. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

A Pázmány alapból jobban tettszik, például a nyílt napok miatt. Elutaztam Pécsre előző nap alattam egy 8 órát és mikor álmosan bemegyek, nézhetek egy újra megy újra kezdődő filmet a PTE-ről ami 1-2 oké de vagy tízszer lenyomták.

A PPKE nyílt napja nagyon tettszett és az óra is amit, megtartottak a PTE ennek a közelébe sem ért.

2013. jan. 12. 19:50
 7/21 A kérdező kommentje:

A PPKE nagyon tettszik, pedig ateista vagyok. Ha könnyű a kánon jog akkor, mindegy úgy is azt a pár hittan órát meg kibírom, a Bibliát úgy is szeretem mint anyagot, nem hiszek istenben, de attól még vannak érdekes részei. Tuti, hogy a PPKE-t választom így.

Még egy kérdés, kell az egyetemre laptop?

2013. jan. 12. 19:55
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat h belekontárkodok, nem jogi karon tanulok, de a laptop kérdésre a válaszom igen, nagyon hasznos ha van. nekünk mindig felrakják az előadások ppt-jét a netre, ami nagyon hasznos, tekintve h könyv az nincs v drága v szerzői jogi gubanc stb. stb. aztán ugye neten veszed fel a tárgyaidat, plusz van facebookos csoportunk, ahol mindig van vmi hír vagy felrakja vki a vázlatait, emiatt is jó ha sokszor tudsz online lenni. nem mondom h létfeltétel, biztos van aki kibírja nélküle, de mondom, nekünk alig van könyv, mindent a netről mazsolázunk össze.
2013. jan. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a hasznos választ!
2013. jan. 12. 20:39
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A kánonjog nem hittan óra.:) Ha pedig úgy értetted hogy külön van hittan, olyan nincs, nem akarnak megtéríteni meg semmi hasonló. A kánonjog előtt van a legelső félévben a katolikus hit alapjai, ott még úgy ahogy szó van ezekről a bibliai alapokról, de már ott is inkább az egyház a fontos, aztán jön a kánonjog 1-2-3, az már jog, az egyház jogi szabályai, szervezetrendszere, emberek cselekvőképességének feltételei, házasság stb. Tehát olyan mint a többi jog, nem Jézusról meg tüzes szekerekről lesz szó, hanem egy csomó szabályról és épp ezért nem olyan nagyon könnyű ez se, csak messze nem olyan szigorúak a tanárok, meg azért könnyebb mint más tárgyak.

Laptop: a mi évfolyamunkon szinte senki nem jár laptoppal, az újabb évfolyamokon már több ember, de ott se sokan, egyébként az is csoda néha, ha bejárnak.:) Mindenképp hasznos egyébként, de azért nem létfeltétel, gyorsabban írhatod le vele az anyagot. Persze a net kapcsolat létszükséglet, de gondolom otthon úgyis van géped.

2013. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!