Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel nehezebb a PPKE...

Mennyivel nehezebb a PPKE ÁJK-ja a PTE ÁJK-jánál?

Figyelt kérdés
Vannak tapasztalatok?

2013. jan. 4. 14:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Néztem, hogy kb. milyen órarendem lenne és én azt hittem a katolikus hit alapjai= a hittannal, de köszi a felvilágosítást, a kánonjog tudom, hogy micsoda, legalább is nagy vonalakban, de hát ha tudnám nem kéne órára járjak. :D
2013. jan. 12. 21:54
 12/21 A kérdező kommentje:
Hát sosem írtam még vázlatot géppel, én inkább maradnék a toll + papír kombinációnál, nem gépelek olyan gyorsan, de ha hasznos akkor, lehet, hogy beruházok egyre.
2013. jan. 12. 22:00
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak ezért nem biztos hogy megéri, pláne ha inkább tollal írnál. Nem leszel feltűnő, mert a 250 emberből köbö 240-245 is ezt csinálja.
2013. jan. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Konzervatív ember vagyok, jobban szeretem a megszokott dolgokat, pláne hogy a papír nem kap vírust meg ilyenek, AZ egy biztosabb dolog, de még ez messze van és csak részlet kérdés, hogy veszek e laptopot vagy nem, előbb vegyenek fel :D
2013. jan. 12. 22:22
 15/21 anonim válasza:
100%

Szia!

Jómagam pázmányos voltam, a férjem pécsi. Így, mivel pécsett végzett baráti körbe csöppentem, van némi tapasztalatom:

A pécsiek folyamatosan szekálnak, "lenézik" a pázmányos diplomámat. Persze csak zrikálásból, szerintem valójában elismernek szakmailag. (Társaságban pl. csak én tudtam, hogy melyik jogtudósunk ki hunyt el a házsongárdi temetőben ;) )

Komolyra fordítva:

A beállítottsággal kapcsolatban (jobb-bal) teljesen igazad van, ez mindkét egyetemen érezhető pl. előadásokon, szemináriumokon, de problémád nem lehet belőle, hacsak nem kérkedsz vele vizsgán, de ez mindkét egyetemen illetlenség volna.

Szakmailag pedig szerintem egyik egyetem sem rosszabb a másiknál, ezt közvetlen tapasztalataim alapján mondhatom. Mindkét helyen el lehet linkeskedni x évig, de aki komolyan gondolja, az alapos képzést kep mindkét egyetemen. Egyébként nagyon sok közös tanára van a két egyetemnek, ez is azt támasztja alá, hogy túl nagy szakmai különbség nincs.

Ja, és a hit sem számít, égy kis kánonjogi képzés pedig csak gazdagítja a jogi műveltséget.

Ja, és mégegy dolog: szemináriumokra "az én időmben" a Pázmányon természetes volt, hogy bejutsz, Pécsett viszont hamar "betelnek" a jobbak.

2013. jan. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
100%

Kiegészítésként /15-ösömhöz:

Tapasztalatom szerint az egyetemi közösségi élet Pécsett kicsivel intenzívebb. Kisebb város, jobban ismerik egymást az évfolyamtársak, gyakrabban buliznak ugyanazokon a helyeken. Pest pedig... Pest (ahol viszont diploma után több a lehetőség, amiket ott már egyetem alatt megismerhetsz).

2013. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nem kérkedek a politikai identitásommal, de az öltözködésemből kitűnik. Nyílt napok alapján a PPKE sokkal jobb volt és nem tudom mire kérkedek a PTE-sek, az csak az ötödik legjobb ÁJK az országban a PPKE a második...

Szerintetek egyetemen kellene változtatni az öltözködésemen? (Kárpátina póló és acélbetétesben szoktam járkálni) Eddig ezzel semmi bajom nem volt...

2013. jan. 13. 12:22
 18/21 A kérdező kommentje:
Pesten lakom, tehát ha Pécsre mennék igen csak sok barátról, ismerősről kéne lemondanom.
2013. jan. 13. 12:39
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

És hogy-hogy pestiként az Eltét nem is kérdezted? Az teljesen ki van zárva? Amúgy elég egyértelmű, hogy ott jobb suliba járni, ahol laksz.

Az öltözködés meg olyan, hogy az egyetemen nem nagyon követ senki emo rocker punk és hasonló stílusokat, tehát ki fogsz tűnni, de vizsgára úgyis öltönyben kell menni, úgyhogy nem számít.

2013. jan. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Az ELTE nagyon felkapott, ezért nem tettszik. Meg hallottam ezt azt arról az egyetemről. De Pécsen is lenne hol laknom, akár ingyen is,de azért nem ugyan az mint Pest.
2013. jan. 14. 17:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!