Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az ami haszontalan tananyag...

Mi az ami haszontalan tananyag a gimnáziumokban/középsulikban? Miért kell ennyi mindent megtanulni? Miért nem fakultatív a rajz és az ének pl?

Figyelt kérdés
A Ti véleményetekre vagyok kíváncsi!
2008. máj. 30. 23:51
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Én az elsősegély hiányolom a megjobban, meg hogy nem tanítanak meg minket az egészséges táplálkozásra. Van egészségtan általánosban de olyan alapszinten h az nevetséges.
2009. ápr. 14. 16:58
 12/13 anonim válasza:

Aki azt mondja,hogy valami "fölösleges",az hülye.

"Még mindig jobb fölöslegeset tudni,mint semmit!"/Seneca/

Ehhez csak ezt a nagyon nagy igazságot tudom hozzáfűzni.

2010. jan. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem kell, hogy legyenek ilyen tárgyak is; képzelj csak el egy olyan iskolát, ahol ezek nincsenek-matek, utána fizika, kémia, magyar… hosszú távon igen fárasztó lenne.

Többnyire középsuliban már tudjuk, hogy mik szeretnénk lenni, vagy legalább azt, mit csinálunk szívesen, miben vagyunk jók, ezeken az órákon is van aki fejlődik, felfedezi, hogy ez is érdekli. Akit meg nem érdekel, az rajzol, énekel: pihen és próbál egy közepes átlagot tartani. Mindenkinek vannak ilyen tantárgyai, még matek, magyar és más fontosabb órák is lehetnek, amik hidegen hagynak.

Nem mellesleg ezek nem kellenek, ha nem ilyen irányba mész tovább.

Tehát ezek azért vannak, hogy változatosabbá tegyék a napodat, hogy ne csak magolj, mert egy 14-15 éves ezektől kiég, nem bírja.

Plusz ott van még, hogy ezek az órák fejlesztik a kézügyességet és még sok más dolgot is, aminek később még hasznát lehet venni a “fontosabb” órákon is. :)

2022. máj. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!