Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanuljak most tovább, vagy...

Tanuljak most tovább, vagy halasszam el, ha gyerekem lesz?

Figyelt kérdés

Szeptembertől lehetőségem lenne továbbtanulni a Corvinus Kertészettudományi karán kertészmérnöknek.

Ha mennék, mindenképpen levelezőre mennék, ami önköltséges.

Nem vagyok hülye ember, csak seggem nincs, és istenigazából soha nem tanultam. Az érettségim nem rossz, középiskolában, és az OKJ-s két éves képzésen is 3-4-es voltam, és csak abból éltem, ami órán rám ragadt. Maximum egyszer-kétszer elolvastam a füzetben leírtakat, de semmi több. Szóval: nem szeretek tanulni.

Most viszont mehetnék egyetemre, de nem tudom, hogy bele merjek-e vágni. Mert ha elkezdem, akkor azt be is kellene fejeznem. Nem csinálhatom azt, hogy anyáék elkezdik fizetni, én meg másfél év után ott hagyom, mert nem tudom megtanulni.

Félek, hogy nagyon sokat kell majd tanulnom, és nem fogom tudni befejezni. Arra gondoltam, hogy elhalasztanám addig, míg gyerekem lesz (6-8 év múlva), akkor majd lesz időm rá tanulni.

Szerintetek? Lehet gyerek mellett tanulni, vagy ne halasszam el olyan sokáig? Nagyon szerencsés vagyok, mert az, hogy kertészmérnök legyek, nem azért kell, hogy munkát találjak, ugyanis a jelenlegi szakmámmal 98%-osan el tudok helyezkedni. Ez csupán azért kellene, hogy legyen egy diplomám.

Szerintetek belevágjak? Mennyire kell megszakadni a tanulásban?


2013. jan. 8. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Elárulod, mi a szakmád? Nekem is kéne valami, amivel el lehet helyezkedni! :(
2013. jan. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A szakmám önmagában nem nagy szám, és nem könnyű vele elhelyezkedni. Nekem csak marha nagy szerencsém van a családi vállalkozásunk miatt ... :)
2013. jan. 8. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!