Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógyszerész szeretnék lenni, de?

Gyógyszerész szeretnék lenni, de?

Figyelt kérdés

Szóval gyógyszerész szeretnék lenni, de a matek nem megy olyan jól, mint kellene (a tanár miatt, egyszerűen nem értem ahogy tanít). 2 fakot vehetek fel jövőre. Egyik kémia lesz, a másik pedig inkább jó lenne, ha a matek lenne, hogy másik tanárom legyen és tudjak egy rendes érettségit tenni belőle. De gyógyszerészetihez emelt kémia és bilógia érettségi kell. De csak 2 fakot vehetek fel.

Tehát a valódi kérdésem az lenne, hogy ha vegyészmérnökire felvesznek, akkor egy-két félév után(esetleg az rögtön az elején) átjelentkezhetek gyógyszerészeti képzésre ilyen "különbözeti" vizsgával vagy mivel? Nem tudom, hogy megy ez pontosan, ezért kérdezem, hogy lehetséges-e, vagy döntsek a kémia és biológia között?

Továbbá lehetséges CSAK kémia emelt érettségivel bejutni gyógyszerészetire, vagy MINDEN ESETBEN emelt kémia és biológia érettségi kell?



2013. jan. 7. 16:45
 1/6 bensdorp ***** válasza:

Ne aggódj a matek miatt, rettentő könnyű a középszintű érettségi! De még ha nem is sikerülne jól, akkor sem akkora gond, mint ha a felvételi tárgyaid sikerülnének rosszul. 2 emelt szintű érettségi pedig elég komoly menet, és az egyetem elején nagy segítség lesz egy jó alap biológiából-kémiából-fizikából. Minden esetben 2 emelt érettségi kell, igen, az egyik biológia, a másik választható: kémia vagy fizika. Átjárás az orvosi egyetemre máshonnan nincs, újrafelvételi, teljesen más követelményrendszerrel. Kár pazarolni az államilag finanszírozott féléveidet, ha nincs rá esély, hogy maradnál vegyészmérnök.

A lényeg: ne dönts biológia és kémia közt, hanem feltétlen az legyen a 2 fakultációs tárgyad!

2013. jan. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Matek érettségit függvénytáblával meg lehet írni 80% fölé. De ha a biosz és kémia jó lesz akkor úgyse nagyon számít a többi tárgy.

Vegyészmérnökiről meg nem tudsz egykönnyen átmenni, újra kell felvételizni, ráadásul 1-2 államis féléved el is ment, ami azért gyógyszerészetin nem árt mivel nagy a bukási arány (ált. az évfolyamok harmada végzi el 5 év alatt). Esetleg pár tárgyból felmentést kapsz (pl matek, infó) de nem érnél semmit mert többet vesztesz mint amennyit nyersz.

2013. jan. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 bensdorp ***** válasza:
79%
Nem adnak egyik tárgyból sem felmentést, mivel más a tematika, nem fogadják el őket. És nem a felvettek harmada végez 5 év alatt, hanem a fele (legalábbis a SOTÉ-n).
2013. jan. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Akkor maradok a biológia-kémia fakultációnál. :)
2013. jan. 8. 20:09
 5/6 anonim ***** válasza:

bensdorp:

Én is SOTE-s vagyok. Amikor én kezdtem akkor a kimenő évfolyam harmada kezdte 5 évvel azelőtt a tanulást, azért mondtam. De igaz, valahol fele-harmada körül mozog.

Felmentést matekból tuti kap, ott is van deriválás-integrálás-statisztika, ráadásul magasabb fokon. De kémiát, fizikát tényleg nem fogadnak el BME-ről.

2013. jan. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy kaphatok felmentést, pl matekból?
2013. jan. 9. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!