Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE biológia szak lenne a...

ELTE biológia szak lenne a célom. Sok mindent hallottam a szakról, sokan halasztanak, vagy kirúgják őket. Nem tudom megérné-e oda mennem. Mennyire húzós?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Manapság szeretnek minden szakot lehúzni, szerintem a biológia pont nem olyan, amivel éhenhal az ember. De az is igaz, hogy manapság semmi nem életbiztosítás.


Én Szegeden végeztem biológusként, és a szakmai gyakorlatom kapcsán kaptam is jó állást Pesten...de a párom, aki szintén Szegeden végzett biológus, az istennek se talál állást, mert mindenhová ELTE-seket keresnek... :-(


Nekünk ez nyilván rossz hír, de neked erőt adhat. :-)


Szerintem, ha valami igazán érdekel, akkor vágj bele, attól függetlenül, hogy mikkel riogatnak róla.

2011. febr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ennyivel jobban keresnék az ELTE-seket? Mert gondoltam, hogy a PTE-re mennék bioszra.

Félek belevágni, mindenki akivel beszéltem erről, halasztott jó pár félévet :S

köszi a választ :)

2011. febr. 9. 16:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, ennyit számít a hírnév. Egyébként szerintem ne az alapján válassz szakot, mert hallottad, hogy ez meg ez meg ez otthagyta vagy halasztott, vagy kirúgták...az őket minősíti, közben meg rengetegen sikeresen elvégzik, csakhát az átlagos történetekről hajlamosabbak kevesebbet beszélni az emberek.. :-) Úgyhogy ez ne tántorítson el, mint ahogy arra sincs garancia, hogy valami sikerülni fog, ugyanúgy arra sincs, hogy valami nem. Ne erre alapozd a választásodat, mikor igenis nagy helyzeti előny lenne az ELTE-n végezni.
2011. febr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
54%
ELTE-seket azért keresik jobban, mert a köztudatban nagyobb hírű egyetemen mint a többi pedig nem feltétlen jobb. Én SZTE-n tnaulok jeleneleg, pedig mindeáron ELTE-re akartam lenni és rájöttem jobban jártam.
2011. febr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!