Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szent István Gimnázium...

A Szent István Gimnázium közössége?

Figyelt kérdés
Mennyire összetartó? Milyenek a kapcsolatok? Vannak kiközösítettek? Fontos lenne, mert továbbtanulás előtt állok, és sokan javasolták, hogy jelöljem meg, és bár tudom, hogy az oktatás nagyon színvonalas, a közösség is érdekelne. Tudnátok róla mondani valamit? Akár bővebben is. :) Előre is köszönöm!

2013. jan. 9. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:

szia! én most vagyok első éves az istvánban.

igazából a közösséget csapatja válogatja.Ez attól is függ, h fiu vagy e vagy lány meg az is hogy milyen szakra jelentkezel. nálunk egész összetartó a csapat, de természetesen vannak konfliktusok és nem mindenki a barátja mindenkinek. nálunk több a lány, mint a fiu (kb 10-el) és a fiuk nagyon jól meg vannak aegymással, amig a lányok között inkább gyakoribb a kiközösítés, de nem vészes. persze vannak csúfolódások, ha pl egy fiu szóba áll egy lánnyal, akkor minden második ember az osztályból megkérdezi, h járnak e, de ez természetes. a gólyatáborba mindenféleképpen menj el, akármelyik suliba mész. ott általában meg alapozódnak a legjobb barátságok. rengeteg csapatépítő programban volt részünk, volt angyal ördög parti és osztálykarácsony is. az új istvánosokat a z egyel felettük járó, azonos szakú osztály patronálja. a patronálás során, mindenféle vicces feladatokat kaptok, és a végén van étel ital is. (ha b-s leszel, mi leszünk a patronálóid :) )ezután nem sokkal jön a deák avató ahol fel kelkészülnötök valami produkcióval (ennek részleteit majd akkor megkapjátok.).itt is vannak mindenféle vicces feladatok.

Még tipp: ha úgy döntöttél, ide jössz, le kell tenned a gólyaesküt (gólyatábor). Ezen kívül még azt tudom javasolni, hogyha már bekerültél, és meg van a névsor, keress rájuk a közösségiken (pl.facebook, iwiw, stb), így már a gólyatábor előtt virtuálisan megismerkedhetsz az osztály táraiddal.

Még egy dolog, ami a szülőket érdekli, és a már a regénnyé alakult válaszomból hiányzik: nem igazán vannak benne 'rossz' emberek, akik pl cigiznek isznak, drogoznak, stb.

Remélem találkozunk az Istvánban!

2013. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Remélem én is, hogy találkozunk :)
2013. jan. 11. 21:13
 3/4 anonim válasza:
A fiam szeptembertől kezdi a 7. osztályt az Istvánba. Azt szeretném megtudni, hogy a gólyatábor mikor szokott lenni?Még nem volt szülői, ahol elmondták volna, ezért nem tudom ütközni fog-e más táborral.
2013. ápr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ez melyik gimi hol van???? Kalocsán????
2014. okt. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!