Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 18 életévét betöltött személyt...

18 életévét betöltött személyt kötelezhetnek arra, hogy nem mehet ki az iskolából?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok sulinkba börtön rendszer alakult ki nem engednek ki órarendeket néznek h ténylegessen vége van-e az óránknak... már érettségi utáni OKJ-n vagyok, de ha én a hasamra ütök, hogy hazamegyek nem engednek ki...

Megteheti ezt az iskola?


2013. jan. 9. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, mikor anno én OKJt kezdtem tájékoztattak is, h csak tanári engedéllyel lehet x óráig elhagyni az épületet.
2013. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és ha elmúltam 18 éves akkor korlátozhat?? mit számít neki, hogy saját felelőségre eljövök
2013. jan. 9. 21:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Erőszakkal nem akadályozhatják meg, legfeljebb kirugnak. Ez olyan, mint a munkahelyen. Ott is megtilthatják, hogy kimenj, de erőszakkal nem tarthatnak vissza. Legfeljebb kirugnak.
2013. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel tanuló vagy, az iskola szabályzata kötelezően érvényes rád. Később pedig a munkahelyi szabályzat. Akkor idősebb leszel de mégsem mehetsz akkor oda és amikor csak akarsz.
2013. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2013. jan. 9. 21:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Elfogadtad az iskola működési szabályzatát, amikor beiratkoztál.

Tudod, sok munkahelyen is nagykorúak dolgoznak, de ott sem exhas módra jönnek-mennek az emberek.

2013. jan. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az egy dolog, hogy elmúltál 18, attól még az iskolán van a felelősség, mivel oda jársz.

nagyon sok munkahelynél is van ilyen, hogy ha pl. munkából hazamenet történik egy baleset, akkor azt a munkahelyen kell jelenteni.

2013. jan. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom ahogy az utolsó. azért nem hagyhatod el az iskolát mert ők felelnek érted :) hidd el, nekem is elegem van belőle. 18 éves vagyok, utolsó évem a gimiben, és néha nagyon ki szeretnék menni az épületből.. :D bolt, stb
2013. jan. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!