Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények a pápai Petőfi...

Vélemények a pápai Petőfi Sándor Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
A továbbtanulási könyvet böngészve akadtam rá erre a sulira, érdekelne a magyar-angol két tannyelvű képzés. Aki oda jár vagy esetleg tud róla valamit kérem írjon pár sort :)

2013. jan. 11. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is pont ezt a sulit néztem. :) Én megkérdeztem valakit, és szerinte jó a suli, heti 18 órában tanulnak angolt kilencedikben. Elvileg napi 2-300 szót kell bevágni, és 4 angol tanáruk van, abból egy anyanyelvi lektor.

Nem könnyű, de megéri oda menni. Én mégis inkább a közelében lévő DLSB-re szavazok. Azt nézted már? (:

2013. jan. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Hallottam már róla, de úgy tudom (lehet rosszul értesültem) hogy ode kell az alap angoltudás. És én németet tanultam eddig :)
2013. jan. 11. 22:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod:) A nővérem még anno amikor jelentkezett németet tanult általánosban. Kitűnő tanuló volt, és remek felvételit írt. A több mint 300 jelentkezőből 2.-nak felvették. Igaz, kicsit jobban megszenvedett mint mások, de a kitűnőjét így is tudta tartani. Amúgy meg, az osztályt két csoportra osztják az első nap (afféle szintfelmérő) és a kezdő csoport picivel több órában tanulja az angolt. Tehát nem probléma az, hogy nem tudsz angolul. Sok sikert!
2013. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Almádiban nem kérik az angolt tudást. Én is úgy jelentkezem, hogy németes vagyok. :) Nagyon jó a suli, voltam nyílt napon, jófejek a tanárok, szinte mindenki megszerez 2 nyelvvizsgát, vannak nagyon jó programok (pl. Valentin bál, egészségnap, stb.), ki lehet menni Finnországba cserediáknak, plusz idén pl. mennek Skóciába, szóval nagyon jó. :) Amúgy A és B osztály van, az a-sok olaszt, a b-sek spanyolt tanulnak második nyelvként. A németesek, oroszosok nem tudom, hogy vannak, de szerintem vegyesen. Ja, és az angolt heti 19 órában oktatják, és 12 fős csoportokban tanulnak. A nővérem oda járt, azért tudok ennyi mindent, meg tájékozódtam. Ha szeretnél valamit tudni, írj. :) Még az is lehet, hogy valahol osztálytársak leszünk. :D
2013. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Huh, köszönöm a tartalmas válaszokat :)

Nem tudom, én az almádi sulit kicsit nehéznek érzem magamnak. Azért annyira fényes tanuló nem vagyok, a legtöbb tantárgyból 4-esre állok, remélem a felvételi jól sikerül :)Valószínűleg első helye a pápai Petőfi lesz,de még nem tudom ><

2013. jan. 13. 08:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is csak 4,5 leszek. Egyébként szerintem kéttannyelvű és kéttannyelvű között nem sok eltérés van. :D Ha azt nézem, a pápai suli ugyanolyan nehéz, mint a DLSB, az egyik helyen heti 18 óra, a másikon heti 19 (DLSB). Tulajdonképpen ugyanaz. :) Csak a DLSB kicsit híresebb, meg Pápán még nem végzett kéttanos osztály, asszem a mostani 11.-esek az első ilyen osztály. Úgyhogy én azért vagyok bizonytalan, hogy megjelöljem-e, mert még nincs megadva a nyelvvizsgaarány, egyéb, nekem pedig nagyon fontos lenne. :S De sok sikert. :)
2013. jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Jo a Petőfi, a mostani kilencedikeseknek szinte a fel osztálynak meglett a középfokú angol tavasszal... (Mármint aki nyelvvizsgazott, mindenki átment .)
2013. jún. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia!Tudom hogy a kérdésedet már jó régen írtad ki,de most bukkantam rá. Végülis felvettek a Petőfibe, oda mész?Csak azért kérdezem mert én is oda fogok járni a két tannyelvűre,hátha oszt. társak leszünk! :)
2013. júl. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!