Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik szegedi...

Szerintetek melyik szegedi közgazdasági szakközépiskola a jobb? A többi lent.

Figyelt kérdés

A Vasvári Pál Közgazdasági Szakközépiskola vagy a Kőrösy József Közgazdasági Szakközépiskola? 8.-os vagyok és döntenem kell, hogy melyikbe menyjek. A félévi átlagom 4.6

Melyikbe van esélyem bejutni és milyen felvételit kell, hogy írjak ahhoz, hogy bejussak vmelyikbe?



2013. jan. 13. 16:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
14 évesen tudod hogy közgazdász akarsz lenni? Azt ugye tudod, hogy ha ezzel akarsz továbbtanulni egyetemen akkor csak fizetős képzés van? Ha most lennék nyolcadikos, akkor ilyen körülmények között inkább gimibe mennék.
2013. jan. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Még én is fontolgatom, hogy inkább gimi legyen, vagy ez...
2013. jan. 13. 17:23
 3/18 anonim ***** válasza:
A Vasvárit nem ismerem, de a Kőrösy kritikán aluli. Én is jobban döntöttem volna, ha normális iskolába megyek, ahol színvonalas az oktatás.
2013. jan. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Tényleg? Azt hallottam nagyon színvonalas iskola. Mégsem?
2013. jan. 14. 20:56
 5/18 anonim ***** válasza:
Miről beszélsz? Szegeden a Kőrösy a legjobb szakközépiskola. Ha nem lennének szaktantárgyak gimnáziumnak is elmehetne. Erősebb, mint pl. az Eötvös gimi.
2013. jan. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak pedig, attól, hogy közgáz suli még nem kötelező közgazdásznak továbbtanulni, de mindenféleképpen ELŐNY, ha valaki tanul közgazdaságot. (már csak a nagybetűs pénzügyi életben is ELŐNY, ha tudod hogy kell bánni a pénzeddel. Netalántán vállalkozásba szeretnél kezdeni, lesz fogalmad az egészről)
2013. jan. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ohh. Ez már bíztató. :)) Köszi a választ, így nagyobb kedvet kaptam ezekhez a sulikhoz. :)
2013. jan. 14. 21:17
 8/18 anonim ***** válasza:

Igazad van, vannak előnyei is. Az a baj, hogy eléggé elhanyagolják a természettudományos tárgyakat, és egy csomó minden, nincs ami gimiben van. Ha valakinek lövése sincs, mi akar lenni, ha nagy lesz, akkor szerintem a későbbiekben több hátrányát fogja érezni, mint előnyét. Mondjuk orvosnak menni elég nehéz onnan. Van olyan ismerősöm, akinek sikerült, de csak úgy, hogy kihagyott évet, és felkészült az emelt kémia/biológiára.

Amúgy Kőrösy tényleg jó lehet, nekem sok társam van itt az szte-gtk-n a Kőrösyből, míg Vasváriból nem nagyon.

2013. jan. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van, ha valaki természettudományos irányban szeretne továbbmenni, az ne ide jöjjön :) Én a 4 éves nyelvi osztályba járok és másfél évig volt fizikám, két évig kémiám, egy évig biológiám és két évig lesz földrajzom. Szóval egy természeti tárgyam sincs négy évig.
2013. jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Egészségügyben nem nagyon szeretnék dolgozni... Csak attól félek, h a Kőrösy túl erős lenne... Bizonytalan vagyok. De a Vasvárit sztem megjelölöm, mert van ott ismerősöm és jót hallottam a suliról.
2013. jan. 14. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!