Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a gyámügy területén szeretn...

Ha a gyámügy területén szeretnék dolgozni, emberekkel foglalkozni, főként gyerekekkel akkor mit kell tanulnom?

Figyelt kérdés
Először szociológia vagy nemzetközi igazgatás, igazgatásszervező vagy szociálpedagógia jutott eszembe. Melyik az a szak, amivel el lehet helyezkedni ilyen téren?
2013. jan. 14. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek közül a szocped lenne jó. Én mondjuk szociális munka szakos vagyok, nézegettem álláshirdetéseket és a szoc munka keresettebb mint a szocped.
2013. jan. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. szoc munkára nem szeretnék annyira menni. nagy elhivatottsàg kell és rengeteg önlkéntes munka amit sajnos nem engedhetek meg magamnak. mindenképp kell majd dolgoznom sokat hogy el tudjam végezni.
2013. jan. 14. 14:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Amit szeretnél csinálni ahhoz alapból nagy elhivatottság kell. Én kb nem is végeztem még önkéntes munkát, nem fért bele az időmbe és akkor mi van? Semmi.

Amúgy vannak velük közös óráink.

2013. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én is szocmunkát tanulok, nem önkénteskedtem, másodéves vagyok jelenleg, és nyáron kaptam már nyári melót itt nálunk a hivatalban. Igaz, csak kispályás dolog volt, de kaptam érte "zsebpénzt"

szocmunka nagy része pont a gyermekvédelemmel foglalkozik. nálunk pl jövő évben kell modult választani, ott van külön gyermekvédelem modul, ami kb ez, amit szeretnél. Ezzel tudsz sztem a legjobban elhelyezkedni ilyen területen. A ponthatárok nem vészesek, sokrétű, bár nem keresed magad halálra vele, de van munka belőle bőven.

ha az elhivatottsággal van problémád, akkor keress más érdeklődést sztem. A gyámügyesek kijárnak nehéz sorsú emberekhez, roma családokhoz, ahol sokszor szörnyű körülmények vannak, el kell viselned. Azt is, ha ki kell szakítanod egy kicsit a családjából, vagy látnod, hogy miként bánnak vele. Ez alapból elhivatott szakma.

2013. jan. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Èrtem, köszönöm.
2013. jan. 14. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!