Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol tanuljak tovább (felsőokta...

Hol tanuljak tovább (felsőoktatásban) ha később siket-néma gyerekekkel szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karán lehet ilyet tanulni. [Régen különálló Főiskola volt, mielőtt beolvadt volna.]
2010. jan. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi!

Meg is néztem és el is keseredtem, mert iszonyú magasak a ponthatárok, pedig minden vágyam ez lenne. :(

2010. jan. 18. 16:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne kókadj, egy emelt szintű érettségi, némi nyelvvizsga [vannak még március, áprilisban, időben] és hajrá az érettségivel! :) Ne add fel.
2010. jan. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én mér 6 éve érettségiztem, és sajnos nem sikerült túl jól. Most 2 tárgyból kellene 5-re érettségiznem + még nyelvvizsga is kellene, mert 405 a ponthatár. Szóval ez esélytelen. :(
2010. jan. 18. 20:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Tanulj jelnyelvet, annak úgyis hasznát veszed, ha bejutsz! És ne hidd, hogy a siket gyerekeknek az intézetben töltött első néhány hónap után a magyar lesz az anyanyelve: nekik a magyar jelnyelv az anyanyelvük. A magyar csak akkor lesz az, ha annak érzik majd.

Jövőre is megpróbálhatsz bejutni. A fő az, hogy jól felkészülj.

2010. jan. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Most nagyon könnyű az érettségi, érdemes nekifutni. Ha tanulsz, akkor akár ötös is lehetsz. Sok sikert!
2010. jan. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Persze, h. a jelnyelvet meg kell tanulnom! Tisztában vagyok vele, h. a jelnyelvvel az ő „anyanyelvük”, nem mondtál újdonságot. Unokatesóm siket-néma születése óta, szóval ismerem a „dörgést”.

Az idén biztos nem megy, de jövőre lehet h. megpróbálom, vagy a még valószínűbb, h. néhány év múlva másoddiplomaként.

2010. jan. 19. 16:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocs, nem tudhattam, hogy már benne vagy a témában.
2010. jan. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
semmi baj!
2010. jan. 20. 17:40
 10/10 A kérdező kommentje:
és köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 20. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!