Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek ezekről az...

Mi a véleményetek ezekről az szakokról (OE vagy BME)?

Figyelt kérdés
Sziasztok! minden vélemény (miét igen, miért ne), hasznos info érdekelne ezekröl a szakokról: BME gépész vs OE gépész, BME jármümérnök, OE környezetmérnök vs BME környezetmérnök, ezen kívül minden érdekelne magukról az iskolákról bulik, sport, külföldi kapcsolatok, nyelvtanulás, "mennyit ér" egy ilyen diploma a munkakeresésnél, melyik a "könnyebb"/nehezebb, aztán a mesterképzést mindenképp el kell e végezni? vagy anélkül is lehet e dolgozni, szerintetek ha a gimiben 5ös matekos fizikás voltam, és emelt szintezek matekból jól menne? VAN OLYAN SZAK AHOL EGYSZERRE FOGLALKOZHATNÉK AUTÓKKAL ÉS MEGÚJULÓ ENERGIÁKKAL, esetleg alternatív üzemanyagokkal? Köszi a válaszokat!

2013. jan. 16. 18:33
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
(Voltam mindkettő nyíltnapján, de igazából csak még jobban elbizonyalanodtam :D)
2013. jan. 16. 18:38
 2/19 anonim ***** válasza:

A környezetmérnök szaknak ahhoz képest, amit a neve sugall, semmi köze sincs a megújuló energiákhoz.

Inkább energetikai mérnöki.

Vagy valami mérnök, pl. járműmérnök, utána környezetvédelmi szakmérnöki.


Az OE is jó, a Bánki kara nagymúltú, régi, mint Bánki főiskola (nem tudom, mi volt a neve) létezett már rég óta.

2013. jan. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
az a baj hogy ahogy számolom 400pontom lesz az energetikára már tavaly 420onvalahány kellett sajnos, azthittem hogy a környezetmérnökin is lehet ilyesmiket tanulni, a bánki nyíltnapján voltam a tájékoztató unalmas volt, de maga az egyetem tetszett. Köszi a választ:)
2013. jan. 16. 18:58
 4/19 A kérdező kommentje:
*kb 375-405 között lesznek a pontjaim, ami ezekhez jó,sajnos az energetikára kevés :/
2013. jan. 16. 19:00
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Én is környezetmérnökire mentem, elsőéves vagyok. Én is sok dolgot hittem, amit lehet csinálni, de semmit... Igazából ez egy technikusira vagy menedzserire hasonlít. Legjobb esetben is egy gyár környezetre való hatását fogjuk mérni és jelenteni, meg állítólag megmondani a tervező mérnököknek, hogy mit hogyan csináljanak, hogy kisebbek legyenek ezek a hatások. Nomeg hatástanulmányok írása, jegyzőkönyvek. Semmi megújuló energiaforrás, se kreatív megoldások a környezetvédelemért, se tervezés semmi. Csak azt nem tudom, ezt az egészet miért egyetemen tanítják??? 1 éves OKJ végzése után is tud valaki hatástanulmányt írni és zajvédőt a kezébe venni, sz.v.sz.

A kreatívabb munkák pedig, mint talajtisztítás meg inkább a vegyészek feladata. Elvileg mi is tudnánk csinálni, gyakorlatilag ehhez nem elegendő a tudásunk.

Az elhelyezkedés egyenlő a lehetetlennel.

Ráadásul nem becsülnek meg minket, a munkáltatók se tudják, mire vagyunk jók.

De ha véletlenül könnyű szakot akarsz, akkor gyere erre, főleg az OE-re. Itt garantáltan lesz időd bulizni, csajozni, hobbizni, sportolni, és még így is sikerélményeid lesznek a sulival kapcsolatban.



A Bánki viszont nagyon nehéz. Több ismerősöm is jár oda, ők is elsőévesek, és hát... szenvednek keményen, szívnak, mint a torkosborz.

De megéri!!! Az elismerésért, azért, hogy majdan jó munkád legyen, ami változatos, kellemes, 8 órás és nem tíz, ja és mellesleg jól fizet.

Ezért megéri egy BME vagy egy OE-BGK.

2013. jan. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy nem jött be neked a suli, és köszönöm hogy leírtad ezt nekem, elsősorban a 2 gépészen gondolkodom énis, a többi tartalék lenne, csak érdekelnének az autók mellett a környezetvédelem, a tisztább technikák is érdekelnének. Hát és azért az is jó lenne emellett ha egy barátnőre, szórakozásra is lenne időm.
2013. jan. 16. 19:13
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

BME gépész és járműmérnök (amellett, hogy mindkettő oltári nagy szopás) alternatív üzemanyagokkal meg ezekkel a területekkel, amiket leírtál, háááát... Legfeljebb az MSC-n foglalkozik komolyabban.

Hogy a többi kérdésedre is válaszoljak: egy BME diploma ennek ellenére elég értékes. Bulik, sport... lehetőség éppen van rájuk, de időd nem sok lesz rá. A mesterképzést pedig bármilyen szakra is mész, érdemes elvégezni, mert egy alap diplománál sokkal értékesebb.

2013. jan. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, nem mindenképp ilyen helyre mennék, csak kiváncsi voltam lehet e így szakosodni. BME gépész, jármű, ÓE gépész között gondolkozom.
2013. jan. 19. 18:26
 9/19 anonim ***** válasza:

Kinek nem tetszett a válaszom? Csak kíváncsi vagyok, MI nem tetszett, ennyi :P



Szerintem jelöld be pontszám szerinti csökkenő sorrendben, ha a szakok között nem tudsz dönteni. Úgyis módosíthatsz sorrendet júl 10-ig, amúgy utolsó pillanatra hagyd a sorrendmódosítást, nehogy megbánd.

2013. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszi a jótanácsot :)
2013. jan. 20. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!