Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek ezekről az...

Mi a véleményetek ezekről az szakokról (OE vagy BME)?

Figyelt kérdés
Sziasztok! minden vélemény (miét igen, miért ne), hasznos info érdekelne ezekröl a szakokról: BME gépész vs OE gépész, BME jármümérnök, OE környezetmérnök vs BME környezetmérnök, ezen kívül minden érdekelne magukról az iskolákról bulik, sport, külföldi kapcsolatok, nyelvtanulás, "mennyit ér" egy ilyen diploma a munkakeresésnél, melyik a "könnyebb"/nehezebb, aztán a mesterképzést mindenképp el kell e végezni? vagy anélkül is lehet e dolgozni, szerintetek ha a gimiben 5ös matekos fizikás voltam, és emelt szintezek matekból jól menne? VAN OLYAN SZAK AHOL EGYSZERRE FOGLALKOZHATNÉK AUTÓKKAL ÉS MEGÚJULÓ ENERGIÁKKAL, esetleg alternatív üzemanyagokkal? Köszi a válaszokat!

2013. jan. 16. 18:33
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%

Szia!


Én harmadéves vagyok BME járműmérnökin (ez az első évfolyam, de akikkel jóban vagyok nincsenek gondjaik szakmai gyakorlaton - vagyis lesz rá kereslet).


A járműmérnöki képzés gyakorlatilag egy speciális gépészmérnöki, mi például nem tanulunk épületgépészetet, viszont minden közlekedési eszközt alapszinten belédtömnek (igen, a targoncát és az aszfaltozógépet is).


Könnyű műszaki képzés nincs, amivel nálunk nagyot lehet szívni az a 6 félév ábrázoló geometria/géprajz (nincs keresztfélév, vagyis ha buksz akkor csúszol), illetve a matek-mechanika-anyagismeret szentháromság (de ezzel mindenhol).


Autókkal természetesen tudsz foglalkozni mind a gépészkaron, mind a közleken, az előbbi talán motorokban, míg az utóbbi autóelektronikában/vezérléstechnikában erősebb, de ez mindig vita tárgya. Amennyire én tudom, megújuló energiákkal szabadon választott tárgyak keretén belül foglalkozhatsz a BME-n alapképzésben.


Sportolni lehet (minden nagyobb sportág választható), külföldre elég necces kimenni a közlekkarról pont a 6 félév géprajz miatt, a gépészről lehet hogy könnyebb. A nyelvtanulás mindkét műegyetemi kar esetében ugyanaz, elég széles a választék, és az általános nyelvórák mellett vannak műszaki nyelvórák is, ezeket merem ajánlani.

2013. febr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 9207 válasza:
100%
OE re járok mechatronikai mérnöknek nagyon tetszik de tényleg az iskolai élet:D
2013. febr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! BME gépész, BME jármű, OE gépész ezeket jelölöm meg :)
2013. febr. 9. 15:35
 14/19 A kérdező kommentje:
Kedves 11-es és 12-es! Az mennyire igaz hogy a Műegyetemen kevés, a Bánkin sok gyakorlati óra van? Ezek szerint igazi gépekkel, (a későbbi munkaeszközeimmel :D) a Bme-n kevesebbet találkoznék mint az Oe-n?
2013. febr. 9. 15:43
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a Bánkira járok gépészmérnökire. Nagyon sokat kell tanulni, illetve rajzolni, még a szabadon választható tárgyakat is, ha 4-5-ös eredménnyel akarsz végezni mindenből. A nehézségről annyit, hogy nem lehetetlen. Gimiből 3-as matekkal jöttem ide és másodjára de megcsináltam az első matekot egy 3-asra, ami már elég jónak számít itt, de ráment 1-2 nyaram a gyakorlásra... Sok tárgy tanárfüggő, hogy mennyire szívatnak, kell a szerencse is. Mechanika és matek szigó van, azokból is nagyon jónak kell lenni.
2013. febr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
köszi az infót, jó matekos vagyok, emelt szintezek is, remélem hogy majd az egyetemen is jól fog menni, azért egy 4es tanuló szeretnék ott is lenni legalább:)
2013. febr. 11. 00:32
 17/19 9207 válasza:
igaz h nagyon sok gyakorlatunk van és elsö félévemmet csináltam most meg és már oylan robotkarokat irányiotttunk ,különbözö kisérletek,törésmehchanika ,röngenezés és még sorolhatnám ezzel ellenben beszéltem barátommal aki bmes és ugyanazt tanulja ott elvileg de tényleg nincs ennyi gyakolatja
2013. febr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt hallottam énis :D
2013. febr. 15. 20:49
 19/19 9207 válasza:
16 os vagyok ....nekem sikerült mechatron 4 es átlagot hoznom nehéz volt de sikerült kell hozzá tanulni rendesen és vannak durvák pl megirtam mecha vizsgámat hibátlanra és azt mondták h 3ast ajánlanak meg vagy szobelizhetek a 4 ért mondom megprobálom de olyan kérdések voltak uristen....
2013. febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!