Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ahhoz hogy bekerüljek az...

Ahhoz hogy bekerüljek az alábbi gimnáziumokba elég a teljesítményem? 15/F

Figyelt kérdés

A tanulmányi átlagom (mindent beleszámolva) 4,78.A következőképp néz ki:töri:5,

matek:5,

irodalom:4

Nyelvtan:4,

német (csak azt tanulom) 5,

fizika:5,

kémia:5,

biológia:5,

földrajz:5,

Rajz:5,

technika:5,

infó:4,

ének:5,

testnevelés:5. NOs Ezen kívül még vanak tanulmányi versenyeken elért eredményeim is(Herman ottÓ,Kán Károly).Aztán ma írtam meg a felvételit és a magyar az nagyából 48 pontos lehet a matek pedig 34-37 pontos.Aztán a gimnáziumok:(sorrendben írom)

-apáczai csere János (őneki minda két természettudományi szakát jelöltem)

-Fazekas Mihály

-Szent István

-Szent lászló

-Berzsenyi Dániel

-Lévely Klára

-Vörösmarti Mihály


Kérdésem az lenne hogy ezek közül melyikbe van a legnagyobb esélyem bejutni?Leginkább az apáczai biológia-kémia szakának örülnék.


A válaszoknál azt is vegyük figyelembe hogy túljelentkezés,vagy nem túljelentkezés,mások kiszórása,mások eredményei.Mert azért másokat is válogatnak.Válaszokat előre köszönöm és már mindenkinek megelőlegeztem a zöldet.



2013. jan. 20. 00:53
 1/4 szaffi123 válasza:
Szerintem igen..:)elég nagy esélyed van ráá:)Pécsre?
2013. jan. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó hogy mondod első.A Budapesti gimnáziumokra gondoltam.Ezt elfelejtettem.Különben köszi a választ.
2013. jan. 20. 01:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is jelentkezek az Apáczaiba kémia tagozatra :)

Elég sok ismerősöm jár oda,elég nehéz bekerülni, de egy jó felvételivel egy 4.5- ös átlaggal is kényelmesen be lehet jutni. Az a probléma nálad, hogy amig a jegyeid jók, a magyar is, a matek kevésbé. Az apáczaiban a következőképpen számolják a pontokat:

magyar ìrásbeli max 25 pont (elosztják kettővel az elért pontod.)

Matek írásbeli: max 50 pont

Hozott pontok max 25 pont, idegen nyelv, matek, 2 magyartantantárgy átlaga, kémia, biosz. Ez esetedben 1 db 4-es és 4 db 5-ös, azaz össz. 24 pont, ami egész jó.

max 25 pont szóbeli

Szóbelire egy olyan 80-85 pont fölött szoktak behívni.


Mivel a matek nem sikerült annyira jól, abban kell reménykedned, hogy még az átlag fölött lesz a pontod.

Amennyiben ott van, elég sok esélyed van.

2013. jan. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm második .
2013. jan. 20. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!