Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemi szakot érdemes...

Melyik egyetemi szakot érdemes választanom? Genomika, gerontologia, sejtbiosz érdekel.

Figyelt kérdés

Ha az emberi genomika, gerontológia(sejt szinten), idegi regeneráció, retrovírusok, sejtbiosz és ezeknek az orvosi alkalmazása érdekel akkor melyik szakot érdemes választanom? Próbáltam utána olvasni, de még mindig tanácstalan vagyok: Biomérnöki, Biológusi(ELTE/SZTE) esetleg valamelyik orvosin ÁOK vagy GYTK érné meg a legjobban?

Az is számítana, hogy melyikkel milyen szerencsével tudok elhelyezkedni(pl. ismerősömtől hallottam, hogy ELTE Biosszal kb. csak tanárnak lehet elmenni)

Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!



2013. jan. 21. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Én orvosit, esetleg állatorvosit ajánlanám. Gyógyszerész is szóba jöhet, de az inkább kémiaközpontú.
2013. jan. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ha a genomika érdekel akkor ne orvosira menj, mert ott nem fogsz túl izgalmas dolgokat hallgatni... Én idén végzek biológus MSc-n és elég sok ilyen naprakész genomikai kurzusom volt. Akár lehetőség van ilyen típusú kutatásokba belépni, ha érdekel, itthon is vannak színvonalas kutatóhelyek, és ha biológus szakra jársz, akkor tuti, hogy a végére meg is fogod unni ezeket.
2013. jan. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!