Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy egyetemen belül átmegye...

Ha egy egyetemen belül átmegyek egy másik szakra, akkor a hallgatói szerződés értelmében ki kell fizetnem az addigi féléveket vagy nem?

Figyelt kérdés
2012. okt. 27. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
A Hallgatói Szerződés csak azt mondja ki hogy ha elkezdted a tanulmányokat, akkor be is kell fejezni adott időn belül, de közben válthatsz szakot. Csak ki ne csússz az időből a diplomával.
2012. okt. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyen kérdésekkel fordulj az adott egyetem tanulmányi osztályához, azért vannak. Ők megbízhatóbb választ adnak, mint itt bárki. Emailt is írhatsz nekik, még csak oda sem kell menni.
2012. okt. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 27. 14:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, közben kiderült? Hasonló problémában vagyok, bár én sulit is váltanék!
2012. nov. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem derült ki
2012. nov. 3. 01:30
 6/7 anonim válasza:
Ugyanez a dolog érdekelne. Hiszen a hallgatói szerződés nem korlátozza szakváltást, visszafizetésről ott szó nincs. Mégis mikor megkérdeztem az oktatási hivatalt, azt írták, hogy az első képzés hallgatói jogviszonyának megszűnése után 30 napon belül küldik a határozatot a visszafizetésről.
2013. jan. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Utánajártam a dolgoknak, még az Oktatási Hivatal ügyfélszolgálatán is voltam. Abba lehet hagyni az iskolát és elkezdeni a másikat. Ha megszűnik a hallgatói jogviszonyod az előző suliban, akkor küldenek egy levelet, hogy vagy visszafizeted a tandíj FELÉT vagy pedig vállalod, hogy a letöltött képzési idő dupláját ledolgozod itthon. Tehát ha mondjuk 2 félévet jártál, abbahagyod, akkor 2 egész évet kell ledolgoznod 20 éven belül, ráadásul ehhez még hozzáadódik az új képzési idő 2szerese is, ha ott is államin tanulsz. Körülbelül ennyi :)
2013. febr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!