Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE-re mennyire nehéz...

Az ELTE-re mennyire nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok és már gondolkoznom kellene hogy hol akarok tovább tanulni. Informatikus szeretnék lenni. Nézegettem az ELTE Programtervező informatikus szakát és érdekelne hogy milyen érettségikre van szükségem és milyen szinten?

Info és angol faktot választanék tehát ezekből érettségizek később emelt szinten.


[link]


Itt azt írják hogy nem követelmény az emelt szintű érettségi, de ha lenne mondjuk egy jobb info felsőfokú meg egy viszonylag jó matekom akkor lenne egyáltalán esélyem bekerülni?



2013. jan. 24. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

elte proginfóra nem volt eddig magas ponthatár. (tavaly 302 volt talán, vhogy így). szóval még egy 5ös infó és matek középszintű érettségivel is be lehet kerülni. de ennek ellenére nem könnyű szak, elég nehéz, és nagyon sokan potyognak is ki.


egy tanács: menj infóból emeltezni (én a C programnyelvet javaslom), de e mellett járj matek faktra, tanulj meg integrálni/deriválni (még akkor is, ha csak középszinten akarsz matekból érettségizni). matekot jobban bevasalják mint az infót.


és nem infó felsőfokú, hanem emelt.

2013. jan. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt hallottam hogy elég nehéz a matek, de mégis mennyi ember hullik ki? (mondjuk 100-ból)
2013. jan. 24. 18:53
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
pontosan nem tudom, én az SZTE-re járok (szintén proginfó). nálunk azt mondták, hogy a felvettek 10%-a jut el időben az államvizsgára és még ott is meg szoktak buktatni pár embert.
2013. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%
Most szinte mindenhol emelték a ponthatárokat. Neked még 2 éved van, addigra lehet, hogy már felsőoktatás lesz. Jelenleg hetente változtatnak mindenen.
2013. jan. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És a mérnökinformatikussal mi a helyzet? Tudom hogy kicsit más de ott nem annyira tömény a matek nem?
2013. jan. 24. 19:14
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

+Emelt infót ajánlom. Ha tényleg érdekel az infó akkor kisujjadból kirázod. Szinte ugyan az mint a középfok csak van "programozás" is. Matek emelt más tészta, ha zseni vagy akkor lehet nem okoz különösebb gondot. Viszont, ha a középszintű matek nehezebb feladataival szenvedsz akkor már most külön tanárt javaslok.


Én nem járok egyetemre és nem is készülök, de több ismerősöm is programozónak, infómérnöknek készül. És van közöttük aki "zseni". Ő az emelt infót 100%-osra írta meg, a matekot 93%-ra (szintén emeltet). Most harmad éves a BME infómérnöki szakán és azért ő is azt mondja, hogy nem sétagalopp.

2013. jan. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Tehát a matekra és az infóra nagyon menjél rá, ill. autodidakta módon kezdj neki a programozásnak, ha eddig nem tetted (rengetegen a te korodban már évek óta (4-5 éve) programoznak).


A ponthatárokkal meg szerintem most ne nagyon foglalkozz, nem azért, mert nem számít, hanem, mert az ez évi ponthatárok is legalább még 20-szor megfognak változni.

2013. jan. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És melyik programozási nyelvbe csapjak bele?
2013. jan. 24. 20:05
 9/13 A kérdező kommentje:
Melyik kell emelt infóhoz meg utána egyetemen?
2013. jan. 24. 20:05
 10/13 anonim ***** válasza:

Emelt infón majd neked kell előre kiválasztani egy programlistából, hogy miből mit szeretnél (melyik office, milyen prognyelv stb).

Én a C-t javaslom, a fájlkezelés benne jóval egyszerűbb (mint a pascalba). Mi az SZTE-n a C-vel kezdtünk, az ELTE-n nem tudom mi a helyzet.

2013. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!