Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME energetika mérnöki/gépészm...

BME energetika mérnöki/gépészmérnöki szakokat el tudnám végezni?

Figyelt kérdés

Pontjaim 430+ lesz remélhetőleg, ami talán elég lesz.Ezt az alapján mondom, hogy suliban kitűnő vagyok, előző évekből az érettségiket töltögetem, matek emelt, fizika középszinten érettségizek.


Érdekel is a téma, ezért jelentkezek ide.Viszont gimnáziumba járok ahol infó képzés az kimerül a középszintre felkészítésben(tehát nincs programozás) nem tudom, ez mekkora gondot jelenthet. A másik meg, hogy mesélik egyetemisták, hogy napi 4-5 óra tanulás kell, vizsgák előtt meg még több. Én viszont mikor idén elkezdtem tanulni, akkor is átlag napi fél órával beérem, nem tanulok annál többet.


Nem tudom, mennyire bírnám az egyetemi hajtást, félek, nem szeretnék kibukni.Válasszak inkább egy könnyebben elvégezhető egyetemet? Ti mit ajánlotok?18f



#BME #gépészmérnök #energetika mérnök
2013. jan. 26. 18:03
 1/8 A kérdező kommentje:
A lényeg a kérdésben, hogy bár jó tanuló vagyok, fel is veszek valószínűleg, de nem ismerem a korlátaimat.
2013. jan. 26. 18:04
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha érdekel, próbáld ki. Amúgy szerintem nem kell napi 4-5 óra tanulás.
2013. jan. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ki is próbálom.:) csak tájékozódnék itt is, hátha valakinek van tapasztalata ez ügyben
2013. jan. 26. 18:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Gepeszen nagyon alap szinten van csak programozas (ugy ertsd, hogy 0 alaptudassal is boven lehet a targybol 5-ost szerezni). Energetikusoknak pedig ha jol tudom, ugyanaz az info, mint nekunk, gepeszeknek, tehat szinten.
2013. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
73%
Én elvégeztem, nem volt egy nagy durranás. Egyáltalán nem nehéz szak, bár gimnázium után érhetnek először meglepetések. Erős a matek, a hőtan és áramlástan igényel némi műszaki beállítottságot, a gépelemek meg műszaki rajz tudást. De elvégezhető.
2013. jan. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja es nem kell napi 4-5 ora tanulas, az a fontos, hogy mindenbol folyamatosan haladj az anyaggal (es ertsd), ne kozvetlenul a zh/vizsga elott legyen, hogy nulllarol kell az egeszet (akar tobb targybol is) megtanulni. Vizsgara meg ugyis erzed majd mennyit kell tanulnod (ott biztos meglesz tobb is, mint 4-5 ora targyankent, meg jo, hogy nincs mindembol vizsga).

Dolgozni persze kell otthon folyamatosan, vannak boven rajzok, jegyzokonyvek, egyeb beadandok.

2013. jan. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
A BME nagyon-nagyon nehéz. Ide csakis a legjobbak járnak, ugyhogy naponta akár 2-3 órát is lehet, hogy tanulnod kell majd. De ha elvégzed, akkor arról a szakterületről te fogsz tudni a legtöbbet és a cégek is elsősorban BME-seket akarnak felvenni, csakhat nem mindenki végez itt.
2013. jan. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én rohadt lusta vagyok, de megy a BME (persze nem csillagos ötössel...), pedig nem vagyok zseni sem. Az a jó, hogy nagyon sok ZH van szorgalmi időszakban, így folyamatosan készül az ember egy adott tárgyra, nem csak a vizsga előtt 1 nappal. Ha ez nem így lenne, akkor tuti én sem tanulnék év közben.És ha nagyjából próbálod követni a mintatantervet, akkor nem is lesz sok vizsgád, kb. 3-5 db/félév. A matek az teljesen más lesz, mint a gimis, hiába emeltezel (persze nagyon ajánlom az emeltet), tényleg elég durva, gépészen szigorlat is van, energetikán nem tudom. Ajánlom, hogy legyél kolis (a Kárámn amúgy is jó, ha meg szoc-os vagy, akkor asszem a Vásáhelyibe kerül, az is awesome hely), ott nagyon sokat tudnak neked ingyen segíteni a többiek, szerintem én már kibuktam volna, ha nem lennék kolis... Vizsgák meg 70%-ban azon múlnak, hogy melyik tanárhoz kerülsz, főleg mechából, a mechatanszék maga a pokol! :D Szóval a szívatásra készülj fel, de ne vedd magadra, csak a pénzre hajt a BME, meg hogy kikészítsen, nem az a céljuk, hogy meg is értsd az anyagot, főleg az elején nagyon ki akarják szórni a népet, meg küldözgetni pótpótokra, hát ilyen itt az élet. De a társaság szuper, persze az őskockákat leszámítva...
2013. febr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!