Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-ÁJK Jog/ PPKE - Jog,...

ELTE-ÁJK Jog/ PPKE - Jog, vagy BCE - Nemzetközi tanulmányok?

Figyelt kérdés

Tudom nehéz elfogultság nélkül, de kíváncsi lennék a véleményetekre, ha e közül a 2 szak közül választhatnátok, melyiket választanátok? Tekintettel a szak adta képzettség hasznosságára, munkaerőpiacon való elhelyezkedésre.

Várom a válaszokat, humán beállítottságú vagyok, azonban "sima" nyelvi szakra nem igazán szeretnék menni, tehát most ezekben gondolkozom,



2013. jan. 27. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
ELTE-ÁJK
2013. febr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Én a Pázmány és az ELTE jogászképzését ajánlani tudom.

Pázmányosként elfogult vagyok, de csak jót tudok mondani. Jó oktatók, szép épület, modern, precíz, segítőkészség mindenki részéről, magas a diploma utáni első évben elhelyezkedettek aránya és a nagyon jó közösség! Szeretek ide járni, már szinte várom a szorgalmi időszakot :D


És nem mellesleg Magyarország jogászképzésének legnívosabb intézménye! :)

2013. febr. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

"És nem mellesleg ( a Pázmány) Magyarország jogászképzésének legnívósabb intézménye!"


Ugye csak vicceltél? Tudom, hogy pázmányosként elfogult vagy, de ilyen ostobaságot, pusztán elfogultságból közzétenni egy nyilvános fórumon, hát ........ Ha jogra jelentkezel, az ELTE jogi kara a legnívósabb. A Pázmányt csak akkor jelöld meg, ha mindenképpen Pesten szeretnél tanulni..

2013. febr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

[link]


Melyek a legnívósabb képzések?


Agrár: SZIE Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar

Bölcsész: ELTE Bölcsészettudományi Kar

Üzleti: IBS Nemzetközi Üzleti Főiskola

Informatika: BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar

Jog: PPKE Jog- és Államtudományi Kar

Műszaki: BME Építőmérnöki Kara

Orvosi: SZTE Általános Orvostudományi Kara

Pedagógus: SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar

Társadalomtudomány: PPKE Bölcsészettudományi Kar

Természettudomány: ELTE Természettudományi Kar

2013. febr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Persze, meg az SZTE orvosi kara jobb mint Semmelweis egyetemé..... ("Csak annak a statisztikának hiszek, amit én magam hamisítottam". De mivel a legnívósabb jogi karra jársz, nyilván ismered a mondatot)


Egyébként, szerinted miért lenne a PPKE jogi kara "nívósabb" az ELTE, vagy akár az SZTE jogi karánál? Csak a te véleményedre vagyok kíváncsi... Ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy a Károli Magyarország legnehezebben elvégezhető egyeteme.

A Felvi rangsorokban az ELTE általában előkelő helyen van, persze, ha az épületek állapota a döntő, a Pázmány előbb helyezkedik el (2009). Érdemes megnézni a Pázmányt az ELTE-hez képest tanulmányok nehézsége, a diploma értéke itthon, külföldön. Noha, ez 2009-es rangsor, de ezen szempontok terén nem hiszem, hogy sokat változott volna a helyzet.


Nem akarom leszólni a Pázmányt, a nyílt napon tapasztaltak alapján szimpatikus egyetem, kedvező hallgatói légkörrel. Ezek azonban mind az ELTE-n is megvannak, és összességében ez az ország legjobb egyeteme, és legrégibb jogi kara. Ha a jog mellett döntesz, szerintem, a PPKE-t írd második helyre. Érdemes megkérdezni nagyobb cégeknél az ismerősöket, hogy egyáltalán számít-e, hogy hol szerezted a diplomád, és, ha igen, akkor vajon az ELTE-s vagy a Pázmányos diplomát részesítik előnyben.

2013. febr. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

A 2. hozzászóló vagyok.

Igen, a www.vg.hu statisztikájából ragadtam ki azt a mondatot, mint ahogyan az be is linkelték.


Egyet nem értek. Azt, hogy a Pázmány és a pázmányosok 99,9 százaléka miért tudja leírni vagy elmondani, hogy miért válaszd a saját egyetemét és az ELTE-sek miért nem?! Azt vettem észre, hogy az ELTE hallgatóinak nagy része nem azt mondja el, hogy miért jó az ELTE, hanem azt, hogy miért rossz a többi egyetem. Sajnos ezt nem csak a hallgatók körében hanem már az ELTE nyílt napján is tapasztaltam.

Persze az előttem hozzászóló is pár mondat szapulás után elejt egy "nem akarom leszólni a Pázmányt" tagmondatot, de folytatja tovább.


Az ELTE-nek nagyobb híre van, mint a Pázmánynak ez tény. Ezért több a jelentkező ezáltal több diák közül tudnak válogatni. Ezt bizonyítja a vg. cikke is. (Rengeteg vidéki középiskolás nem hallott még a Pázmányról.)


A diploma utáni elhelyezkedésről annyit, ha igazak a rémhírek, hogy "csak az ELTE-n szerzett diploma a jó, a Pázmányon szerzett semmit nem ér", akkor hogyan lehet, hogy a PPKE-JÁK hallgatók bőven 80% fölötti elhelyezkedési adatot produkálnak az első évben? (2012)


2013-ban pedig ilyen téren 2009-es statisztikára hivatkozni elég... Mint ahogyan a tájékoztatón a Heti Válasznak arra a statisztikára hivatkozni, amit pár hónappal előtte mélyen elítélt az ELTE.


Természetesen ezek az ÉN SZEMÉLYES ÉSZREVÉTELEIM, bárki nyugodtan cáfolja. :)

2013. febr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Én egy szóval sem állítottam, hogy "csak az ELTE-n szerzett diploma a jó, a Pázmányon szerzett semmit nem ér". Annyit írtam, hogy a hallottak alapján, a munkáltatók az ELTE-s diplomát pozitívumként értékelik a többi egyetemen szerezett diplomával szemben. Nem szóltam le a Pázmányt, csak vitattam, hogy valóban ott a "legnívósabb" a jogászképzés. Igen, nívós az ottani jogászképzés, előkelő helyet foglal el a rangsorokban, de nem a "legnívósabb" (szerintem, és néhány szakmabeli szerint, akit megkérdeztem a témában) Persze, ELTE-sként nyilván elfogult vagyok. Arról nem én tehetek, hogy a felvételivel és hasonlókkal foglalkozó oldalon, ebben a témában 2009-es a legújabb statisztika, rangsor. Azért nem gondolom, hogy az általam felhozott szempontok alapján 2-3 év alatt változott a "rangsor", mert az ELTE jogi kara már jó néhány évtizede/százada a "legnívósabb" jogi kar. Szerintem a PPKE-n is színvonalas a képzés, hiszen nem véletlenül csak ott van/ volt még tavaly államilag finanszírozott hely, az ELTE mégis egy kicsit "több". Ebben a témában néha oktatók, szakemberek is kifejtik véleményüket a jogiforum.hu oldalon. (Nem koptatom tovább ezt a témát, mert alapjában véve nem ez a kérdés..)
2013. febr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%

én is választás előtt állok és pont az itt leírt tények és saját észrevételeim alapján fogom a Pázmányt választani :)

szerintem elég, ha összehasonlítjuk a PPKE-s és ELTE-s válaszoló hozzászólásait és már az is egy alapot nyújthat a bizonyos kétségek megszüntetéséhez :D


kedves kérdező, te végül hogyan döntöttél?

2013. aug. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ELTE mellett döntöttem, és eddig nem bántam meg, de persze majd a vizsgaidőszakok során fog igazán kiderülni.. :)
2013. nov. 1. 23:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Haha, az a bizonyos 101-es szoba :D
2013. nov. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!