Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károli pszichológia?

Károli pszichológia?

Figyelt kérdés

PSZICHOLÓGIA SZAKOS KÁROLIS HALLGATÓK VÉLEMÉNYÉT SZERETNÉM TUDNI.

Tudnátok mesélni a Károlin oktatott pszichológiáról? Közösség, tantárgyak, melyik órán mit tanultok, órák száma egy héten, tanárok, oktatás színvonala, nehézsége, vagy bármi egyéb hasznos információ jól jönne.

Tényleg sok biológia van? Ugyanis én szakközépbe járok, így a biológia oktatás két éven át heti egy órában kimerült... Okozhat ez nehézséget?



2013. jan. 28. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia

A közösségi élet sajnos nem a Károli erőssége, viszonylag kevés a suli által szervezett program, persze azért vannak.Az évfolyamtársakkal azonban szervezhettek saját programokat :)

A tanárok általában jók, nagy tudásúak és segítőkészek,persze mindenhol van kivétel.Az oktatás színvonala általában magas,de itt is vannak elvétve kevésbé hasznos vagy tölteléktárgyak.A biosz minden pszichológia szakon sok, nem csak nálunk.Főleg a BA-n,hiszen ekkor tanuljátok az alapozótárgyakat.Lesz anatómia, élettan, neurológia.Gyúrj rá a bioszra,nézd át az emberi testtel kapcsolatos részeket és nem lesz gond.Ha elég elhivatott vagy,meg fogod tudni tanulni.Az órarendet meg tudod nézni a honlapon.


[link]


Én szeretek ide járni, az alapképzést is itt végeztem.Még azt hozzátenném, hogy kicsit messze van (persze közelebb, mint a Pázmány:)),de a Batthyány térről megy egy busz,ennek a sulinál van a végállomása és kb 30 perc alatt odaér.A Margit hídnál is fel lehet rá szállni,illetve az Árpád hídtól is több busszal megközelíthető az egyetem.A BTK ugye a Reviczky utcában van a Kálvin térnél, csak ez az egy szak van a Bécsi útra kihelyezve.

Remélem tudtam segíteni!

2013. jan. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az élettan, anatómia és lélektantól fél mindenki a legjobban, de annyira nem durvák. Bioszt én sem tanultam túl sokat és le tudtam vizsgázni...

amúgy én úgy hallottam, hogy más pszichológiát oktató egyetemeken még durvábban kérik számon...

A tanárok kedvesek, aranyosak, segítőkészek, és a tárgyakat is normál tanulással lehet teljesíteni!!

2013. febr. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én elsőéves vagyok, és ez az első olyan évfolyam hogy 220-an vagyunk csoporttársak. Nappalin.

Egyre népszerűbb a szak, és emiatt elég nagy az arctalanság. Így második félévben is van olyan, hogy bemegyünk a terembe ahol elférünk 220-an, és vannak "új" arcok.

Kicsit el vagyunk vágva itt a külvilágtól a Bécsi úton, lyukas órában szinte semmit sem tudsz magaddal kezdeni. Be lehet ülni gépterembe, el lehet menni kajálni a menzára, vagy leülhetsz olvasni. Kicsit messze van a belvárostól.

Az első félév nem volt olyan nehéz, de most a második szinte csak a beadandókról szól, sok nehéz tárgyunk lett.

A biológia előző félévben nagyon sok csoporttársamnak csak 3-ik próbálkozásra lett meg, vagy sehogy sem. Mégis inkább a matek statisztika az, ami miatt még több a bukás (legalábbis a mi évfolyamunkon).

Ha odafigyelsz a nehéz, "buktató" tárgyakra, és nem csak 2 napot szánsz a tanulásra, mindent meg lehet persze csinálni.

A tanárok iszonyatosan jók, mindenki nagyon segítőkész, remek szakemberek. Már jó ideje mondják, hogy a Károlin a legjobb a pszichológia oktatás. Rengeteg pszichológiai konferenciát, előadásokat, rendezvényeket szerveznek év közben. Magyarország legjobb szakembereitől lehet tanulni, tehát minden lehetőség meg van arra hogy magunkba szívjuk a tudást, csak keményen meg kell érte dolgozni. És persze nagyon népszerű szak, így a bejutás nehézkes..

2013. febr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!