Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Olimpiai dobogós hely +500pont...

Olimpiai dobogós hely +500pont? EZMI?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Picit nagyon néztem amikor ezt olvastam, ugye érettségiben +100 többletpontot lehet gyűjteni..viszont ez az oldal azt írja, hogy ha olimpia dobogós vagy akkor +500pontot kapsz az érettségikor..amit azért tartok lehetetlennek, mert ha mindenem hibátlan és 100%os akkor kapok 500pontot a full érettségikért...

Lehetséges, hogy elírták volna az oldalon, vagy tényleg ennyi pontot ér egy ilyen remek teljesítmény?


[link]


Vélemények?:D



2013. jan. 29. 18:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
"Ha világ- vagy Európa-bajnokságon legalább dobogós helyezést szereztetek, 16 többletpontot kaphattok, az országos bajnokságon elért 1-3. hely pedig 8 pluszpontot jelent a felvételin. Az olimpiai játékokon, siketlimpián, paralimpián, sakkolimpián szerzett arany-, ezüst- vagy bronzérem idén is 500 pontot ér." ez lenne az a szövegrész:D
2013. jan. 29. 19:02
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. Namost nem nagyon kell tartani, hogy az olimpiai dobogósok elveszik előled a helyet. Egyrészt sajnos elég kevesen vannak, másrészt sokan a diplomán túl vannak mire olimpiai bajnokok lesznek, harmadrészt legtöbbjük nem magyar egyetemre jár.
2013. jan. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%

mi az hogy sajnos kevesen vannak? nagyon is sok dobogósunk van a népességhez képest

nemtudom tényleg 500 pont jár e de ha igen az hülyesé lenne

2013. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez így van.

Van egy ismerősöm (velem egy idős), és a felvételi előtti évben (vagyis 11.-ben) diákolimpián bronzérmes lett. És megkapta a maximális pontszámot (vagyis az 500 pontot).

És ha belegondolsz szerintem jogos, elég sok időt szenteltek a sportnak.

2013. jan. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, szerintem nem igazságos, mert ők a sportban jók és nem feltétlenül jók a tanulásban. Akkor minek mennek egyetemre? Meg úgyse veszik fel őket mindenhova (tegyük fel orvosnak) mert nem csak a pontokat követeli meg az adott szak, hanem mondjuk emelt érettségit is
2013. jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

"nem feltétlenül jók a tanulásban. Akkor minek mennek egyetemre?"


Mintha minden sportolónak egyetemre kéne mennie...ez számukra is csak egy lehetőség.

Másrészről előbb utóbb ő is ki fog bukni, ha nem oda való. De azért nem mindegy, hogy valaki a tanulásban jó vagy a sportban olyannyira, hogy a világ legjobbjai között legyen a legjobb (vagy a 3. legjobb, lényegtelen).

2013. jan. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%

Igen, és ezért kapjon is pénzjutalmat, elismerést, hírnevet, támogatást a sportja és "szeretetet" az emberektől. De pontot minek kap? Nem függ össze a két dolog. Az oké, ha mondjuk megkapná a 100 többletpontot, de hogy maximálisat?

Ne értsétek félre, nem azt mondom, hogy nem érdemelnek jutalmat, de ennyi erővel azt is kaphatnék, hogy minden állatkertbe ingyen bemehetnek vagy nem kell helyjegyet venniük az IC-n....

2013. jan. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A kettő nem lenne egy szinten. Minden erőfeszítésükkel azon vannak, hogy a legjobbak legyenek, napi 3-szor járnak edzésre és a világ előtt képviselik hazánkat, méghozzá úgy, hogy a legjobbak között végeznek. Szerintem akkor is megérdemlik az 500 pontot. És most lehet mondani, hogy nem lenne kötelező csinálni, de ők kockáztatnak. Rámegy sokszor a tanulmányaikra a sok edzés, de ők tovább csinálják. És ha nyernek, akkor megérdemlik ezzel kompenzálni az egész munkájukat.

És marha sóher dolog lenne azzal kompenzálni az egészet, hogy ingyen mehetnek állatkertbe.

Azért ennyire ne féltsd a helyed, mert ha véletlenül ilyen miatt nem kerülnél be a felsőoktatásba, akkor lehet nem is vagy odavaló.

2013. jan. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
dehogy féltem a helyem csak nem értem hogy jön össze a kettõ.... egyébként akik ezzel a lehetõséggel élnek azok száma nagyon elenyészõ és épp ezért nem látom értelmét ennek az egésznek.... de nem sajnálom én tõlük a pontot
2013. jan. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

"egyébként akik ezzel a lehetõséggel élnek azok száma nagyon elenyészõ és épp ezért nem látom értelmét ennek az egésznek"


épp ezért van értelme, mert nem sok ilyen ember van. jó hogy nem vágnak hozzá minden második emberhez 500 pontot.

2013. jan. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!