Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME vagy OE gépészmérnök...

BME vagy OE gépészmérnök karára jelentkezzek?

Figyelt kérdés
Pontom meglenne mindkettöre jó tanuló vagyok, matek, fizika megy emeltszinten nyelvtudásom is van. De olyan gimnáziumból jövök, ahol nem volt műszaki képzés. BME elvileg a legjobb, bár olyat is hallottam, hogy Bánkin(OE) gyakorlatiasabb az oktatás és a cégeknél elhelyezkedés miatt ez jobb, ráadásul emberközelibb az oktatásnem csak a szivatásra megy). Bár ezeket csak hallotam.Hogyan válasszak?
2013. jan. 30. 16:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én Bánkira járok, én se szakirányról mentem oda. Én is féltem, hogy emiatt hátrányban leszek, de abszolút nem. Mindent a legelejéről kezdtek, jól magyaráz a legtöbb tanár. A gyakorlatok is nagyon sokat segítenek az anyag megértésében. A BME-ről sokat nem tudok mondani, de a Bánkit nagyon tudom ajánlani!
2013. jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

BME-n a gépész szak sokkal nehezebb. Persze most elkezdik bizonygatni az ellenkezőjét. De ne higyj nekik.


csak igy leirom neked a tanterv sarokpontjait összehasonlitva:


BÁNKI:

mechanika 1, mechanika 2

BME:

statika, szilárdságtan, dinamika rezgéstan, mechanika szigorlat


BÁNKI:

hő- és áramlástan 1, hő és áramlástan 2, kalorikus gépek áramlástechnikai gépek egybe

BME:

hőtan 1, hőtan 2, áramlástan, áramlástechnikai gépek, kalorikus gépek


BÁNKI:

géprajz1, géprajz2, géprajz3

BME:

ábrázoló geometria, gépészmérnöki alapismeretek, gépészeti 2d-s ábrázolás


Bánkin alig oktatnak gépészeti szoftvereket. PL haverom ugy végezte el, hogy nem ért az autocaden kivül semimlyen tervezőszoftverhez. Vannak akik max szakdogán használnak valamilyen szoftvert.

2013. jan. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Bánkis haverommal beszélgettem egyszer és megemlitette, hogy volt Irányitástechnika vizsgája. De csak igy megemlitette, majdhogynem közömbösen. Kérdeztem miket tanulnak irányitástechnikából, aztán nem tudta konkrétan megmondani.


BME-n az Irányitástechnika egy olyan tárgy, amin nagyon nehéz átmenni. BSc matekot meghaladó szintü matematikai háttértudást igényel, tehát nem nagyon ért belöle az ember semmit, ha esetleg mégis, akkor meg a sázmolások nem mennek a vizsgán, mert egyszerüen nem tudja hogyan kell kiszámolni a példákat.


Bánkin meg röhögve mondja, hogy 4es lett irányitástechnikából, püedig nem is tanult rá semmit. BME-n meg tanulsz 4-5 napot Irányitástechnikára és megvágják a 70-80%ot

2013. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez most akkor azt jelenti, hogy nem igazi szakemberek kerülnek ki bánkiról? El lehet ezzel egyaltalan helyezkedni?(ha nem is kell tanulni a vizsgákra)
2013. jan. 31. 15:39
 5/17 anonim ***** válasza:

el lehet helyezkedni ja...haverom nem tudott lenyelvvizsgázni, ugy keresettt állást, egy fél év alatt talált 150nettósat. BME azért sokkal-sokkal jobb.


az élmélet/gyakorlat arány meg nagy kamu. Ha nincs elég mély elméleti ismereted akkor nincs mit átültetni gyakorlatba.

2013. jan. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt 2-es, nem tudom hogy honnan szedted ezeket az infókat, de nem nagyon vagy tisztában a Bánkis tantárgyakkal ahogy nézem. A mechanika 2 féléves?

Kicsit kiegészíteném az általad leírtakat ha nem bánod:


Bánki:

Mechanika1 (statika, Mechanika2 (szilárdságtan), Mechanika3 (kinematika, kinetika), +mecha szigorlat


"hő- és áramlástan 1, hő és áramlástan 2, kalorikus gépek áramlástechnikai gépek egybe" Ez igaz, viszont a Hő és áramlástechnika gépek 2 féléves tantárgy.


"BÁNKI:

géprajz1, géprajz2, géprajz3

BME:

ábrázoló geometria, gépészmérnöki alapismeretek, gépészeti 2d-s ábrázolás "

Nem igazán értem, hogy a gépészmérnöki alapismeretek hogy jön ide. Annak a Bánkis "megfelelője" az Általános géptan"


Az meg hogy mondjuk irányítástechnikára nem kell annyit tanulni, van egy rakat tantárgy amire viszont igen. 1 tantárgyból leszűrni hogy a Bánkin nem is kell semmit tanulni?

Egyébként elismerem, hogy a BME valamivel nehezebb, de nem kell lenézni a Bánkit sem, főleg téves információkra alapozva.

2013. jan. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

vannak OE-s haverjaim és nem igazán feszülnek bele a tanulásba. Amiket példának felhoztam az kb 3 éves infó.


áramlástechnikai gépek nálunk nagyon nehéz tárgy

rezgéstan is nagyon nehéz tárgy

Sziltan egyenesfélévben nagyon nehéz tárgy


egy ismim pl lejárt a gamfra Pro/E-t oktatni és mondta, hogy az ottaniaknak sokkal gyengébb készségeik vannak már pusztán a számitógép-felhasználást illetöen is. Szoftver oktatásban a legtöbb idő azzal megy el, hogy a tanár csinálja a gépén a müveleteket, te meg probálod követni és ugyanazt csinálni. Na most a gyerek a bme-n leadott mennyiséget vette alapul, az alapján állitotta össze az órái anyagát, de a gamfon már az elején kiütköztek a problémák, ugyanis bénáztak a hallgatók. Pl nekik nem jönnek készségböl dolgok, olyanok mint pl hogy milyen utasitások szoktak lenni a helyi menükben, meg 2-3 szintü menükben már a 90% eltéved, stbstb...szóval a bme-s tempot nem birják. Ezek tények.


Gyakorlati oktatásról meg annyit, hogy BME-n is vannak mérések, legtöbbjük olyan, hogy nagyon rövid idő alatt kell nagoyn sok adatot lemérni, fizikailag is távol eső mérőeszközökröl. Az egész olyan mint a 100m sprint.

2013. jan. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Azért az Óbudain is kell tanulni rendesen, ha tényleg gépész akarsz lenni. Anyagtudomány például húzósabb, mint a BME-n. Nem azért nehezebb sokkal a BME, mert annyival jobb diplomát ad, hanem azért, mert a tanárok beképzeltebbek, nem olyan segítőkészek és irreálisan magas követelményeket támasztanak a diákokkal szemben. De amúgy tényleg a legjobb a BME, csak ha élni is akarsz akkor nem éri meg.
2013. febr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
Fölösleges ezen megint vitatkozni, ebben az országban a BME a legjobb gépészmérnök képzésben, egyszerűen ott az ország magja, a legjobbak. A többi helyen is gépészmérnök végzettséget kapsz, de azzal nem fogsz komoly dolgokat tervezni, egyszerűen nem ért annyira a matekhoz meg a fizika mélyebb részeihez, nem halott róla, ettől még kiváló szakmérnök meg karbantartó vagy akármi lehet, de az teljesen más. Lehet választani mit akarsz, a nehezebbet vagy a könnyebbet. Én a BME-n végeztem, de tudom milyen a többi egyetemi képzés, nem tud levezetni semmit, honnan jön valami, milyen feltételek mellett alkalmazható, nem tud modellt alkotni ami egy igazi tervezőmérnök alapvető készségeihez tartozik.
2013. febr. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
na jo, ezt itt szépen elmondtad, de mivel ők sosem voltak bme-sek igy nem fogják megérteni, hogy milyen bme-snek lenni.
2013. febr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!