Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha BME Gépészmérnök BSc-t...

Ha BME Gépészmérnök BSc-t végeztem, akkor a végzettségem most egyetemi vagy föiskolai?

Figyelt kérdés
2013. jan. 31. 12:15
1 2
 1/15 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha Bsc-t végeztél, akkor a régi főiskolai végzettségnek felel meg. Tök mindegy, melyik felsőoktatási intézménybe (értsd egyetem vagy főiskola) jártál. Ma az egyetemek és a főiskolák között az a különbség, hogy az előbbiekben van Msc képzés.
2013. jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Andizsuzsi ***** válasza:
Azt még elfelejtettem, ha Bsc-n végzel, akkor a szakképzettséged megnevezése gépészmérnök, ha Msc-n, akkor okleveles gépészmérnök.
2013. jan. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ma már szakmailag nem pontos az egyetemi ill. főiskolai végzettség kifejezés. A Bolognai rendszer átvétele óta (felsőoktatásról szóló törvény szövege szerint):

15. §


(3) Az alapképzésben alapfokozat (baccalaureus, bachelor) és szakképzettség szerezhető. Az alapfokozat az első felsőfokú végzettségi szint, amely feljogosít a mesterképzés megkezdésére. A képzési és kimeneti követelmények határozzák meg, hogy milyen szakképzettséget lehet szerezni az alapképzésben. A gyakorlatigényes alapképzési szakokban legalább egy félévig tartó szakmai gyakorlatot (a továbbiakban: szakmai gyakorlat) kell szervezni. A szakmai gyakorlat teljesítése feltétele a záróvizsgára bocsátásnak. Az alapképzésben legalább száznyolcvan kreditet - szakmai gyakorlat esetén legalább kettőszáztíz kreditet - kell és legfeljebb kétszáznegyven kreditet lehet teljesíteni. A képzési idő legalább hat, legfeljebb nyolc félév.

(4) A mesterképzésben mesterfokozat (magister, master) és szakképzettség szerezhető. A mesterfokozat a második felsőfokú végzettségi szint. A mesterképzés képzési és kimeneti követelményei határozzák meg, hogy milyen szakképzettség szerezhető a mesterképzésben. A mesterképzésben - figyelembe véve az (5) bekezdésben meghatározottakat - legalább hatvan kreditet kell és legfeljebb százhúsz kreditet lehet megszerezni. A képzési idő legalább két, legfeljebb négy félév. A mesterfokozatot eredményező képzésre épülő mesterképzésben hatvan kreditet lehet szerezni, a képzési idő két félév.

(5) Az osztatlan képzésben legalább háromszáz kreditet kell és legfeljebb háromszázhatvan kreditet lehet megszerezni. A képzési idő legalább tíz és legfeljebb tizenkét félév.


[link]

2013. jan. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
na hát szerintem meg tök béna az egész begyepesedett felfogás, hogy a régi rendszerhez hasonlitsuk vissza a mostani képzés fokozatait. A BSc az BSc. Ne mondja már nekem valaki, hogy a BME gépész BSc meg az Óbudai Egyetemes (régen Müszaki Főiskola) ugyanaz, mert nem kicsit nehezebb a BME-s képzés. Ahol angol nyelven kell kitölteni végzettségröl szóló kérdöivet, ott sose láttam még ilyen föiskola/egyetem választási lehetöséget, ehelyett konkrétan rákérdeztem arra, hogy hol és miböl végeztem.
2013. jan. 31. 12:37
 5/15 A kérdező kommentje:
Nekem 210 kredites volt a képzés. Nyáron volt a szakmai gyakorlat 0 kreditért, 6 hétig. Szakdolgozat 15 kredit, mellette tárgyak. Bölcsészen nem ritka, hogy 25 kredit a szakdoga, és párhuzamosan van a szakmai gyakorlattal, ami tulképpen azt jelenti hogy a szakdogát a szakmai gyak anyagából irod. Nálunk a szakmai gyakról is külön be kellett számolni dokumentácio formájában. Tesik 0 kreditesek, szigorlatok szintén. Meg van néhány szivatós kritériumtárgy irreális követelményekkel, szintén 0 kreditért. Más képzésbe meg még a wc-re járásért is adnak kreditet, csak hogy kitöltsék a 180 kredites tantervet.
2013. jan. 31. 12:40
 6/15 Andizsuzsi ***** válasza:

"na hát szerintem meg tök béna az egész begyepesedett felfogás, hogy a régi rendszerhez hasonlitsuk vissza a mostani képzés fokozatait"


Te kérdezted, nem? Azt meg, hogy a különböző egyetemeken szerzett diploma mennyit ér, a munkaerőpiac határozza meg.

2013. jan. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Andizsuzsi ***** válasza:
Most tulajdonképpen mi a problémád? (azon kívül, hogy fikázol mindenkit, aki nem ott, és azt a szakot végezte, amit te?)
2013. jan. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
én csak azokat fikázom, akik könnyü iskolába mentek és utána meg sirnak, hogy nem tudnak elhelyezekedni, és milyen köcsög a kormány meg az oktatási rendszer, stb.
2013. jan. 31. 12:44
 9/15 Andizsuzsi ***** válasza:
De most akkor mi is kérdésed?
2013. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Gratulálok hozzá, hogy a Műegyetemen tanulsz, jó helyre mentél. A tárgyi tudás mellett próbáld magadénak érezni a mérnöki etikát is (melybe pl. nem fér bele a hencegés és az igénytelen szóhasználat sem).
2013. jan. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!