Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri egyetemre menni? (...

Megéri egyetemre menni? ( többi lent)

Figyelt kérdés
Az orvosi 6 év, + még gyakorlati idő, és rengeteg pénz, nem tudom az államilag finanszírozott dolog hogy működik, de vegyük alapul, hogy fizetős, az viszont rengeteg pénz. Utána elmenni valahova dolgozni havi 100-150 ezerért, addigra leszek már majd 30 éves. Vagy jobban megérné inkább egy okj-s képzés, pl fodrász, amivel elmennék már 19 évesen dolgozni, és idővel saját vállalkozást nyitni?

2013. febr. 4. 16:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
tá vol áll a két dolig te döntöd el számodra melyik a jobb
2013. febr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom az a baj. Egyszer élek, nem vagyok biztos benne, hogy a fél életemet tanulással kéne tölteni, és utána nem keresni többet( vagy csak egy kicsivel többet) mint aki 19-20 éves kora óta dolgozik, és tanult érte a gimin vagy szakközépen kívül 1-2 évet.
2013. febr. 4. 17:04
 3/19 anonim ***** válasza:
Jaaa, csak hogy fodrászként nem fogsz tudni elhelyezkedni...
2013. febr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
esetleg gyógyszerészeti? az 5 év, és jól keres, és van köze az orvoshoz :)
2013. febr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az orvossal meg sajnos az a baj, hogy szüleim már elég öregek, valószínüleg nem fogják tudni fizetni az egyetemet, én meg nem hiszem hogy annyi pénzt megtudnék rá keresni. a fodrász meg tényleg nem tudom mennyire működőképes, de apámmal beszéltünk hogy ha úgy döntenék, hogy az leszek, akkor még most amíg megteheti venne egy üzlethelységet, hogy ott saját vállalkozást tudjak csinálni.
2013. febr. 5. 12:47
 6/19 anonim ***** válasza:
és más szakma?
2013. febr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
előző vagyok, és ha kimennél utána külföldre? Sokkal többet kereshetnél...
2013. febr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Más szakmák is érdekelnek, csak egyenlőre gőzöm sincs mik ezek a más szakmák.. Ahogy elnézem akárki aki diplomás a környezetemben nem tudnak még kaját sem venni maguknak, és semmi örömük nincs, nem tudnak venni semmit. Nagyon jó lenne orvosnak, de nem tudnék belőle megélni. Németországba szerettem volna menni orvosival, de ahhoz az orvosihoz pénz is kell..
2013. febr. 5. 19:00
 9/19 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, Németországban ingyenes a tanulás, de javítsatok ki, ha tévedek (nekem is a német tanárom mondta).
2013. febr. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
És a gyógyszerészet nem érdekel? Mert hasonlít egy kicsit az orvosira, és viszonylag sokat keres M.o.-n.
2013. febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!